°C
   2019 06 16 Sekmadienis

   Arvydas Juozaitis: Vienalyčių šeimų pagal Lietuvos Konstituciją būti negali

   Nuotrauka: A. Juozaitis | BNS nuotr.

   Autorius: Arvydas Juozaitis
   2019-01-12 15:00:00

   Niekas neturi teisės iškelti savęs aukščiau KONSTITUCIJOS.

   Filosofas, rašytojas, publicistas, humanitarinių mokslų daktaras, kandidatas į Lietus Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis komentuoja Konstitucinio Teismo sprendimą dėl užsienyje sudarytų vienalyčių santuokų pripažinimo Lietuvoje:

   Sausio 11 d. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas aiškiai viršijo suvereno – Tautos jam suteiktus įgaliojimus. Konstitucijos 38 straipsnio apibrėžiančio ŠEIMOS ir SANTUOKOS sąvokas ir jomis grindžiamas šeimos ir santuokos sampratas atskirdamas vieną nuo kitos ir supriešindamas. KT išaiškinimas, kad Konstitucijoje įtvirtinta ŠEIMOS samprata yra neutrali ją sudarančių asmenų lyties požiūriu yra spekuliatyvi ir teisiškai nepagrįsta. 38 Lietuvos Konstitucijos straipsnis yra sudarytas kaip vienas iš kito išplaukiančių teiginių visuma. Šis straipsnis aiškiai nustato, kad ŠEIMA kyla iš SANTUOKOS, o SANTUOKA yra sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Tad ŠEIMĄ sudaro SANTUOKĄ sudarę SUTUOKTINIAI – vyras (tėvas) ir moteris (motina) ir jų vaikai. Vienalyčių šeimų pagal Lietuvos Konstituciją būti negali.

   Pritariu Laisvos visuomenės instituto (LVI) šiandienos pareiškimui, kuriame be kita ko pabrėžiama, kad: „Šeima yra pamatinė ir prigimtinė bendruomenė. Ši bendruomenė yra ankstesnė už valstybę. Todėl šeimos samprata turi būti lemiama pačios žmogaus prigimties, o ne teisinio reguliavimo ar teismo nutarimų./.../ Šeimos sampratos atskyrimas nuo ją sąlygojančių lyčių skirtumų, šeimą paverčia teisinių konstruktu, kuris nebeturi nieko bendro su žmogaus prigimtimi.“

   Užsienio valstybių teisės aktai kitaip apibrėžiantys ŠEIMĄ ir SANTUOKĄ Lietuvos neįpareigoja. Tad šiuo konkrečiu atveju užsienio piliečio teisė laisvai judėti ir gyventi Lietuvoje turėtų būti pripažinta tik tuo atveju jei ji grindžiama kitomis Lietuvos Respublikos jurisdikcijai neprieštaraujančiomis teisėmis, bet ne vienalytės santuokos pagrindu.

   Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą. Niekas neturi teisės iškelti savęs aukščiau KONSTITUCIJOS.

   Skaityti komentarus

   Lina 2019 13 01 12:16

   Arvydas Juozaitis visiškai teisus. Joks teismas nėra aukščiau Konstitucijos!!!! Taškas!!!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Albina 2019 14 01 06:18

   Tai, kas iš Lietuvos beliko? Tiktai sauja išdavikų! Žiauru ir nepakenčiama, kad net patys susireikšminę KT veikėjai (teisėjais jų vadinti net liežuvis neapsiverčia) laužo - beje, ne pirmą kartą - savo duotą priesaiką, bet labai akylai stebi, kad niekas kitas to nedarytų! Pvz tokiam Paksui tai net egzekuciją surengė, o kas jiems išdrįs surengti apkaltą ir apginti mūsų KONSTITUCIJĄ nuo tokių "kas galėtų paneigti"... parsidavėlių - išdavikų?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai