°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Aurimas Guoga: Ar Lietuva išsivysčiusi valstybė?

      Nuotrauka: Minfo koliažas

      Autorius: Aurimo Guogos Facebook įrašas
      2021-05-06 19:00:00

      Ačiū už Jūsų nuomones. Vakarykštė apklausa parodė, kad niekas čia nemano jog Lietuva yra išsivysčiusi šalis.
      Laikas išstoti Žiniukui su vienintele teisinga nuomone.

      Pirmiausia turime apsibrėžti kokį išsivystymą ar atsilikimą turime omenyje. Lietuva nėra nei piratų grupuočių valdoma skylė, nei pažangos švyturys kitiems išsivysčiusiems kraštams. Lietuvos padėtis, ar ji būtų atsilikusi, ar išsivysčiusi, yra arti viduriuko. Kiek žemiau ar kiek aukščiau viduriuko - tik apie tai galime kalbėti. 


      Taigi išsivysčiusi ar atsilikusi? Jei neišsiaiškinsime kokie mūsų vertinimo kriterijai, visi pasvarstymai bus tik nepagrįstos nuomonės. Taip kad daug svarbiau nei atsakyti taip arba ne yra susidėlioti kokiais kriterijais vertiname šalių išsivystymą.

      Tradiciškai išsivystymas vertinamas pagal turtingumą, tačiau tokiu atveju virš įstatymų pasikėlę banditai, pvz. Putinui otkatus nešantys Rusijos oligarchai, turėtų būti priskiriami prie ypač išsivysčiusių. Taigi turtingumas - tik vienas iš kriterijų. 


      Nemėgstu kurti išsamių priežasčių ir kriterijų sąrašų, man labiau patinka įžvelgti vieną ar du esminius. Taip bus ir šį kartą.

      Manyčiau geriausias būdas įvertinti krašto išsivystymą - pažiūrėti kokiomis laimėmis ir vargais jie gyvena. Atsilikusiems kraštams vienoks (dominuojančių) laimių ir problemų rinkinys, išsivysčiusiems kitoks.

      Taigi ir žiūrime kur pagal tai dėti Lietuvą. Čia nėra kaip Rusijoje, kur režimo priešininkus bando nunuodyti, mitingų dalyviai nėra suiminėjami ir daužomi lazdomis kaip Baltarusijoje. Čia daug panašiau į Vokietiją ar JAV, kur žmonės susirūpinę aiškinasi kas yra lytis ir ar dviems g*ams iš principo įmanoma suformuoti šeimą.

      Kaip matome, mūsų laimės ir vargai būdingi išsivysčiusiems kraštams, vadinasi Lietuva yra išsivystęs kraštas. 


      Kodėl retas čia taip mano? Tuo mes taip pat neypatingi. Susirūpinimo valdžios atitrūkimu nuo visuomenės apstu ir pirmaujančiose Vakarų šalyse. Pavyzdžiui, gal tik penktadalis prancūzų galvoja, jog valdžia domisi gyventojų problemomis. Vienas norvegas man pareiškė, kad jų šalis tapo "komunistine diktatūra". Taigi gilus nusivylimas valdžia būdingas anaiptol ne tik atsilikusioms šalims.

      Vienas didžiausių išsivysčiusių šalių iššūkių - nuolat reikia gintis nuo dekadanso ir degeneracijos pagundų bei tuo apsikrėtusių veikėjų. Tai išsivysčiusių šalių problemos. 


      Tokios problemos mums atrodo labai rimtos ir svarbios, o atsilikusių šalių gyventojai tik ir svajoja, kad galėtų savo problemas iškeisti į mūsiškes. Bet ne atvirkščiai. 

      Taigi, jeigu nenorime keistis problemomis su rusais, baltarusiais ar kinais - gyvename išsivysčiusioje šalyje.

      Skaityti komentarus