°C
   2020 12 05 Šeštadienis

   Kęstutis Krikštaponis: Migracijos keliai pasisuko link Kanarų salų?

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Kęstučio Krikštaponio Facebook įrašas
   2020-10-28 21:00:00

   Prieš kelias dienas „Frankfurter Algemeine“ pasirodė pranešimas apie drastiškai didėjantį migrantų srautą į Kanarų salas.

   Hansas-Christianas Roessleris, Pirėnų pusiasalio ir Magrebo politinis apžvalgininkas rašo:

   „Dar niekada nebuvo tiek daug atvykusių migrantų per tokį trumpą laiką, kiek per šį spalį. Per dvi savaites Kanarų salose išsilaipino apie 2000 Afrikos migrantų. Tai sudaro ketvirtadalį visų, daugiau nei 8000 asmenų, kurie ten pateko per pirmuosius dešimt šių metų mėnesių.

   Šiuo metu Gran Kanarijos Arguineguín prieplaukoje 800 atvykėlių laukia vietų, kad galėtų prisiglausi perpildytose priėmimo patalpose.

   Iškyla prisiminimai apie 2006 m. įvykusią kajakų krizę, kai 32 000 migrantų, dažniausiai savadarbiais mažais laiveliais, pasiekė Kanarų salas.“

   Europarlamentaras Bernhard Zimniok pakomentavo:

   „Skaičiai labai greitai auga ir atrodo, kad dabartiniai migracijos keliai į Graikiją bei Italiją keičiasi. Jie krypsta į Ispanijos salas. Dėl daug neramesnių Atlanto vandenų mirties atvejų skaičius čia yra daug didesnis nei Viduržemio jūroje. Manoma, kad čia nuskęsta vienas iš 16 migrantų. Tuo tarpu vakarinėje Viduržemio jūros dalyje nuskęsta vienas iš 98, o rytinėje Viduržemio jūros dalyje (Graikija) - vienas iš 120.

   Bernhard Zimniok ragina griežtai uždaryti sienas ir grąžinti visas įplaukusias valtis su migrantais. To nepadarius - migracijos spaudimas ir toliau ženkliai didės, taip dar labiau apkraudamas ir taip trapią mūsų visuomenę. Tuo pačiu bus išsaugoma daug žūvančių jūroje žmonių gyvybių.

   Mano nuomonė apie tai, kad migracijos keliai keičia kryptį – kiek kita.

   Aš manau, kad migracijos keliai, kurie buvo iki šiol – jie taip ir liko „normaliai“ veikiantys. Čia aš įžvelgiu du Europos užtvindymo migrantais suinteresuotų asmenų tikslus:

   1. Papildomų migracijos kelių kūrimas.

   2. Greitesnis Migracijos pakto pasirašymas. Nė kiek neabejoju, kad 10 kartų didesnis migrantų, plaukiančių į Kanarų salas žūčių skaičius, bus puikus argumentas sukelti Europos šalių humaniškumo jausmus ir taip greičiau priversti jas pasirašyti naująjį Migracijos paktą. O jame juk aiškiai nurodyta, kad visi valtyse esantys migrantai turi būti pristatyti į ES teritoriją....

   Skaityti komentarus