°C
   2019 07 15 Pirmadienis

   M. Puidokas politikos klausimais patarimo kreiptųsi į V. Radžvilą, ekonomikos - į R. Lazutką

   Nuotrauka: M. Puidokas

   2019-04-15 13:30:00

   Pirmadienį kandidatas į prezidentus Mindaugas Puidokas pristatė savo rinkimų programą ir būsimuosius patarėjus. Anot Seimo nario, būdamas prezidentu jis norėtų dirbti su filosofu Vytautu Radžvilu, ekonomistu Romu Lazutka, taip pat profesoriumi Jonu Edmundu Kvedaravičiumi. 

   Pristatydamas savo programą „Stipri Šeima - Stipri Valstybė“ M. Puidokas tikino, kad prioritetinės sritys yra šeima, kultūra ir švietimas. Pasak jo, Lietuvoje turėtų būti sukurtos vienos geriausių sąlygų šeimoms kurtis Europos Sąjungoje - tiek socialinių išmokų, tiek būsto įsigijimo ar kitais socialiniais klausimais.

   Anot kandidato į prezidentus, jis taip pat siektų sumažinti socialinę nelygybę. Jo teigimu, per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį taip ir nebuvo sukurta pilietinė visuomenė, kas penktas žmogus gyvena skurde. Anot politiko, šalies ūkio politika turi būti konkurencinga, tačiau ne darbuotojų atlyginimų sąskaita. „Lietuva turi sėkmingai išnaudoti ketvirtosios pramonės revoliucijos galimybes. Tai leistų sukurti darbo vietų ir pritraukti į šalį investicijų“, - sakė jis. 


   Pristatydamas savo prezidentinį planą, M. Puidokas sakė, kad taip pat planuotų įkurti teisinio ombudsmeno instituciją.   „Teisingumo politika turi skatinti pasitikėjimą tiek teisine sistema, tiek ir visa valstybe. Valstybės vadovas turi didžiules galias teisėjų korpuso formavimo ir priežiūros srityje. Deja, mūsų šalies žmonės yra nusivylę pagrindiniais valstybės principais - teisingumu. Siekiant skaidrumo teisinėje sistemoje ir visų žmonių teisės į neutralų teisinį arbitražą užtikrinimo, Lietuvoje turi būti įsteigta nepriklausoma teisinio ombudsmeno institucija“, - teigė kandidatas į prezidentus. 

   Kalbėdamas apie užsienio politiką, kandidatas sakė remsiantis ir stiprinsiantis transatlantinę saugumo ir gynybos partnerystę, taip pat stiprinsiantis santykius su kaimynais - tiek iš Rytų, tiek iš Vakarų.

   „Geri santykiai su kaimynais turi būti Lietuvos užsienio politikos pamatas. Visuomet viena reikšmingiausių laikiau ir laikau tiltų tiesimo užsienio politiką. Geri santykiai su kaimynais Lenkija, Latvija, Estija, Austrija, Danija, Suomija, Ukraina, Gruzija bei su visomis Višegrado grupės šalimis“, - teigė kandidatas.    M. Puidokas taip pat išreiškė susirūpinimą Lietuvos gamta - jo teigimu, tapęs prezidentu didelį dėmesį skirtų ekologijai, aplinkos ir gyvenimo kokybės politikai.

   Politikas, pristatydamas savo programą, taip pat išreiškė idėją, kad tapęs šalies vadovu steigtų prezidento patarėjų tarybą. Anot jo, ši taryba leistų į politiką pritraukti „stipriausią mokslo, verslo, akademinės bendruomenės intelektualinį potencialą.“ M. Puidokas yra numatęs, kad politikos klausimais patarimus dalytų filosofas Vytautas Radžvilas, socialinės valdybos klausimais profesorius Jonas E. Kvedaravičius, ekonomikos - Romas Lazutka. Kandidato komandą taip pat sudaro profesorius Gediminas Merkys, teisininkas Jonas Ivoška, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Viktorija Miškūnaitė, olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas, mokslų daktarė Nijolė Čiučiulkienė.

   ELTA primena, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai M. Puidokas pateikė beveik 30 tūkst. rinkėjų parašų. Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. 

   Skaityti komentarus

   Sigis 2019 15 04 01:55

   Suuuper! Vienintelis , realus kandidatas, kuriam rupi! Seima, gamta, pati valstybe! Tik uz M.Puidoka ir kitaip buti negali, stiprybes Mindaugai!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai