°C
   2019 05 24 Penktadienis

   Seimui planuojama pateikti siūlymą riboti vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus kadenciją

   Nuotrauka: Valerijus Simulikas | BNS nuotr.

   2019-03-14 10:00:00

   Siūloma nustatyti, kad vaiko teisių apsaugos kontrolieriumi tas pats asmuo gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. 

   Tai siūlančią Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymo pataisą ketvirtadienį Seimui ketina pateikti Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas.

   „Vadovų rotacijos principas yra taikomas daugelyje viešojo sektoriaus sričių, pradedant teisėsauga ir baigiant aukštojo mokslo sistema. Vadovo kaitos nebuvimas ilgus metus gali lemti institucijos veiklos stagnaciją, mažinti institucijos veiklos našumą, novatoriškumą, gebėjimą greitai reaguoti į besikeičiančias socialinio gyvenimo aktualijas bei visuomenės poreikius. „Nepakeičiamaisiais“ neturėtų būti ir Seimo skiriami pareigūnai, kurie yra įstaigų, užtikrinančių žmogaus teisių, įskaitant vaiko teises, įgyvendinimo priežiūrą ir kontrolę, vadovai“, - sako projektą parengę Seimo Žmogaus teisių komiteto nariai.


   Šiuo metu vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus kadencijų skaičius yra neribojamas. 

   Galiojančiame įstatyme numatyta, kad Seimo pirmininko teikimu Seimas skiria vaiko teisių apsaugos kontrolierių penkerių metų kadencijai. 

   Skaityti komentarus