°C
   2019 12 13 Penktadienis

   U. Kiguolis: Erkės puola ir žudo

   Nuotrauka: U. Kiguolio Facebook nuotr.

   Autorius: U. Kiguolio Facebook įrašas
   2019-07-17 09:00:00

   Tymų isterijai nurimus, atsirado nauja, vis dar nesibaigianti, isterija - Erkės ir erkinis encefalitas. Apie tai jau esu rašęs, bet paskutiniai įvykiai verčia kartotis, ir taip bus kiekvienais metais.

   Taip, erkinis encefalitas baisu. turime ir mirčių. Ne taip, kaip nuo vaikiškos tymų ligos.

   bet, naujausi pasiūlymai purkšti miškus, laukus, bei siūlyti skiepyti privalomai neatlaiko jokios kritikos.

   Be abejo reikia atsirinkti ir tarp Fakenews. LRT skambi antraštė neatitinka tikrovės "Dėl erkių kreipėsi į Verygą ir Mažeiką: siūlo ir teritorijų purškimą, ir privalomus skiepus". Nemokamas vakcinos siūlymas, nedaro vakcinos privaloma. tai tiesiog #LRTfakenews

   O toliau trumpai faktais: 

   1. Encefalito nešiotojos – vos 1,7 proc. visų šalyje randamų erkių. 

   2. Bet koks chemijos purškimas miškuose, laukuose patenka į uogas, grybus, vandenį ir galiausia į žmonių skrandžius. tai - neišvengiamos kitos ligos ir neišvengiamai didesnis jų mastas, bei kaštai. 

   3. purkšti ir galiausia valgyti yra geriau, nei leistis iliuzinę apsaugą į kraują. 

   4. Sergančių erkių yra ne tik absoliuti mažuma, užkrėsti žmogų taip, kad liktų liekamieji reiškiniai, gali nedidelė jų dalis.  

   5. individualūs repelentai ir natūralūs aliejai, kuriuos naudoti rekomenduoja ir PSO, ne tik, kad pasigauti encefalitą, bet ir apskritai kad erkė įkąstų, tikimybę padaro niekine.

   Tad būtų puiku, kad valdžia žmones informuotų, edukuotų, o ne gasdintų ir nuodintų.

   tęsiant sąrašą:

   6. skiepai nėra vienintelė priemonė ne tik saugotis nuo erkės įkadimo, bet ir sukeltų ligų gydymo. 

   7. vakcinos nėra šventas vanduo ir turi didžiulius šalutinius poveikius, įskaitant ir tą pati encefalitą.  

   8. Elementarią matematiką mokantys žmonės gali paskaičiuti tikimybes. Užbėgu už akių nemokantiems - pasiskiepijus "gauti" encefalitą tikimybė yra didesnė, nei nuėjus į mišką. 

   9. be encefalito yra ir kiti šalutiniai poveikiai kaip:

   Alerginės reakcijos; Juostinė puslelinė; Smegenų uždegimas, meninginiai požymiai, pvz., kaklo standumas; Neurologiniai simptomai, pvz., veido paralyžius, kūno paralyžius, nervų uždegimas; Raumenų silpnumas, nenormalūs pojūčiai rankų, kojų ir viršutinėje kūno dalyje, jos dilgčiojimas (Guillain-Barré sindromas); Vizualinių procesų sutrikimai, jautrios šviesai akys, akių skausmas; Skambėjimas ausyse; Dusulys ir kiti.

   10. Miške tos sergančios erkės dar turi jus rasti ir įsisiurbti, skirtingai, nei tai padarote savo noru leisdamiesi "saugantį" preparatą poliklinikose.

   Tad įvertinti tikimybes ir priimti atitinkamus sprendimus kaip gyventi ir kaip saugotis, gali kiekvienas asmeniškai. Ir mažų mažiausia reikia sprendimų, darančių įtaką visiems.

   Daugiau ir išsamiau apie tai, bei apie konkrečių produktų šalutinius poveikius: https://firmusmedicus.lt/skiepai-nuo-erkiu-ir-alternatyvus…/

   Skaityti komentarus