°C
   2019 09 23 Pirmadienis

   Žmonės netiki rinkimų skaidrumu

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-05-24 10:00:00

   Jau po pirmojo Respublikos Prezidento rinkimų turo mūsų redakciją pasiekė nustebusių rinkėjų, kurie gyvena ne Lietuvoje, žinutės. Bendraudami užsienio lietuvių grupėse žmonės ėmė aiškintis, kas už ką balsavo. Tai, kokia informacija buvo gauta, toli gražu nesutapo su VRK skelbtais duomenimis. 

   Skaitytojams kilo klausimas: ar tikrai skaidriai vyksta rinkimai ir iš kur toks netikėtai didelis vieno kandidato (I.Šimonytės - red.pastaba) palaikymas, kai feisbuko užsienio lietuvių grupių dalyviai teigia jos nepalaikę, o savo balsus atidavę kitiems kandidatams. 

   Abejones kelia šie faktai:

   Pirmiausia, biuleteniai neturi numeracijos, o neretai ir antspaudo. Juos galima lengvai pakeisti kitaip sužymėtais.

   Antra, rinkėjai užsienyje gavo ne originalius, o kopijuotus biuletenius. Vėlgi - kas trukdo biuletenius sukeisti?

   Trečia, nemaža dalis žmonių iš viso biuletenių negavo, nors buvo užsiregistravę balsavimui. Kodėl taip nutinka?   Ar užsienyje gyvenantys mūsų tautiečiai gali būti tikri, kad galės balsuoti ir jų balsas bus užskaitytas?

   Kaip paaiškino VRK atstovai, pakartotiniam balsavimui užsienyje yra naudojamas balsavimo biuletenio maketas, kuris antspauduojamas atstovybės antspaudu. 

   Ar tokias kopijas galima laikyti balsavimo dokumentais? 

   Klausimų daugiau, nei atsakymų... 


   Skaityti komentarus

   Virginija 2019 24 05 10:43

   Pirmiausia tą sekmadienio rytą kai balsavome, nebuvo NĖ VIENO STEBĖTOJO. Keistai atrodė tie procentai per tv, kai plaukė ir plaukė ,,už,, homoseksualų motinėlę...nepažįstu nė vieno, kad už ją kas būtų balsavę! Kodėl nėra numeracijos ir antspaudo ant biliutenio ?...tokių popiergalių prikepa kalnus ir yra lengvai sukeičiami...atsakymas manau, visiems aiškus. Aš asmeniškai tokių falšyvų rinkimų nepripažįstu.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai