°C
   2019 08 24 Šeštadienis

   E. Musko tunelis Los Andžele paverčia teslas į požeminius traukinius?

   Nuotrauka: Forbes nuotr.

   2018-12-20 21:00:00

   Antradienio vakarą E. Musko įmonė ,,The Boring company" surengė pirmojo Los Andžele tunelio pristatymą. Šis tesiasi nuo SpaceX teritorijos iki ,,"O'Leary" stoties, apie 1,8 km. Pranešime paskelbta, jog tunelio konstrukcija įmonei kainavo apie 10 mln. JAV dolerių. Prieš renginį E. Muskas savo Twitter paskyroje dalinosi Tesla Model X nuotraukomis, kuriose buvo matyti pridedami ratukai, padedantys automobiliui manevruoti tunelyje. Abiejuose tunelio galuose - liftai, kurie pagal idėją automobilius pakels į bendrą eismą gatvėse. Pritvirtinami ratukai, anot Musko, kainuos 200-300 JAV dolerių ir juos bus galima pritvirtinti bet kuriam automobiliui.

   Renginyje dalyvavusiųjų atsiliepimais, kelionė tuneliu nebuvo labai patogi, ganėtinai daug kratė ir automobilis keliavo vidutiniškai 55 Km/h greičiu. 

   Anot idėjos savininko, ,,tai kaip požeminė autostrada". Jo manymu, leidžiant automobiliams tuneliuose judėti greičiais, kurie pavojingi paviršiuje, mes galėtume išspręsti kamščių problemą.

   E. Muskas teigia, jog galutinai įgyvendinus tunelių infrastruktūrą, automobiliai turėtų galėti keliauti iki 250 km/h greičiu. Tai būtų lyg teleportacija, teigia jis. Įmonės pranešime taip pat pabrėžiama, jog tuneliai nebus pritaikyti išskirtinai Tesloms, jais naudotis galės bet kokia autonominė elektrinė transporto priemonė. Nors šis apibūdinimas, kolkas, realiai tinka tik Teslos automobiliams, idėja paprasta - autonominės transporto priemonės gebės pačios kontroliuoti savo kelionę tuneliais ir sraute judėti kartu su pėstiesiems bei dviratininkams pritaikytu viešuoju transportu.

   Jis taip pat užsiminė, jog tolimoje ateityje planuoja šiomis tunelių sistemomis sujungti atskirus miestus, juose įrengti Hyperloop stotis, bet gilesnę diskusiją paliko kitam kartui.

   Skaityti komentarus