°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Škotija per metus pasodino 22 milijonus medžių

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-06-21 08:00:00

      Miškų naikinimas – opi šių laikų problema ir tai vyksta dėl noro pasipelnyti. Tai neturėtų vykti ir jei Žemė ir jos gerovė būtų prioritetas numeris vienas, mes nekalbėtume apie tai. Tiesa ta, kad žmonės savo rankose turi neapsakomą jėgą viską pakeist. Vis daugiau žmonių tampa sąmoningesni, stengiasi rūpintis Žeme ir aplinka, tad mažais žingsneliais judame teisinga linkme. 

      Puikus pavyzdys – Škotija, kur vyriausybė paskelbė, kad 2018 metasi jie viršijo savo planus ir pasodino daugiau kaip 22 mln. medžių. Kaip tai nuostabu! Tai atitinka maždaug 43 kvadratines mylias (11,200 hektarus) naujo miškingo ploto.

      Kaimo ūkio sekretorius Fergus Ewing  sakė: „Tai nuostabu, kad mes pasiekėme tikslą. Tai Škotijos valdžios testamentas rodantis, kad jiems miškų atkūrimas ir investavimas į šią industriją yra prioritetas.“ Jis taip pat sakė, kad: „Škotijoje kiekvienais metais miškai pašalina maždaug 9,5 mln. tonų CO2 – tai aiškus pavyzdys, kodėl didinti miškų sodinimo mastą yra būtina, norint kovoti su klimato kaita.“

      Medžių sodinimas yra būtinas, jei norime atkurti planetą, išvalyti orą ir reguliuoti šiltnamio dujų efektą. Tai būtina dėl daugelio priežasčių.

      Nors vis daugiau yra kalbama apie gamtos išsaugojimą ir planetos tausojimą, tačiau dar yra, kur tobulėti. Šiuos duomenis apie Škotiją paskelbė NASA, teigdami, jog Žemė tampa žalesnė, jos paviršių dengia daugiau medžių ne prieš 20 metų ir dėl to reiktų dėkoti Kinijai ir Indijai.

      Nota Bene

      Populiarioji žiniasklaida vis sėja nerimą ir baimę, susijusią su tam tikromis problemomis. Deja, didžioji dalis informacijos, kurią skelbia populiarioji žiniasklaida – neteisinga, sukurta tam, kad tarnautų tam tikriems finansiniams interesams. Tai yra akivaizdu, daugybė dokumentų patvirtino glaudžius žiniasklaidos ir valdžios/žvalgybos ryšius. Taip yra CŽV programa „Mockingbird“, kuri naudojo populiariąją žiniasklaidą, kad galėtų manipuliuoti masėmis ir kaip jos suvokia, pavyzdžiui, geopolitiką. Jau ne kartą už nuopelnus apdovanoti populiariųjų žiniasklaidos kanalų žurnalistai yra prisipažinę, jog žiniasklaida paprasčiausiai skelbia tai, ką valdžia, elitas ar tam tikros korporacijos jiems liepia.

      Deja, bet tai tiesa.

      Metų metus mes buvome gąsdinami ir girdėjome propagandą, mūsų mintimis buvo manipuliuojama ir retai kada galėdavome išgirsti geras naujienas. Ar mūsų planetoje tikrai taip blogai, kaip skelbiama? Žinoma, yra keletas problemų, kurias turėtume spręsti. Mes privalome pagydyti planetą, tačiau tuo pat metu turime prisiminti, kad vyksta be galo daug gerų dalykų, organizuojamos įvairios iniciatyvos, kuriomis verta didžiuotis.

      Mūsų pasaulis – nuostabi vieta, kurį gaubia ne tik neramumai, bet ir „geri“ dalykai, galbūt mes to tik nežinome, nes nesusiduriame su šia informacija. Mes regime tik chaosą, kuris dažnai panaudojamas kaip priežastis pateisinanti tam tikrus globalaus elito veiksmus, kurie paprastai suvaržo mus tik dar labiau. 

      Šaltinis

      Skaityti komentarus