°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Tyrimas: po trisdešimt metų žmonijos nebeliks

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-06-10 08:00:00

      Pranešimas, išleistas prieš pasaulinę aplinkosaugos dieną teigia, kad tokie miestai  kaip Mumbajus, Florida ar Šanchajus bus virtę pelkėmis, o 90proc. žmonijos bus išnykusi.

      Mums liko kiek daugiau nei 30 metų, nes 2050 metais 90proc žmonijos bus išnykusi dėl klimato kaitos, sako Australijos „Proveržis - Nacionalinis klimato atkūrimo centras“ (BNCCR). BNCCR yra nepriklausomų ekspertų grupė, kuri siekia skleisti žinią apie staigius klimato pokyčius Australijoje. Jų paskutinio panešimo išvados buvo pateiktos, išanalizavus gautus duomenis.

      Ar mes turėtume sunerimti?

      Atradimai verčia susimąstyti, tačiau aliarmo priežastis yra tikra. Jie teigia, jog iš surinktų duomenų panašu, kad tokie pasauliniai organai kaip „Jungtinės tautos“,  „IPCC“ neperteikia lemtingos dienos scenarijaus pakankamai tikroviškai – „jie švelnina faktus“.

      „Mes turime nepamiršti, kad esame unikalioje situacijoje, kuri niekada dar nebuvo užfiksuota. Šiltnamio efektas yra kaip niekad stiprus, o temperatūra Žemėje kyla nenumaldomai. Ir šiuo metu beveik 8 mlrd. žmonių  dalinasi vieta po Saule.“ (Tai patvirtina neseniai priimtą mokslininkų sprendimą mūsų erą vadinti Antropocenu – tai apibūdina laiką, kuomet žmonių poveikis aplinkai yra neproporcingas.)

      Pasak studijos, mes žygiuojame link egzistencijos krizės daug greičiau nei buvo manyta anksčiau. Ji net kvestionuoja Paryžiaus sutarties tikslus – neleisti temperatūrai pakilti daugiau nei 3-5°C. Tai pakankamai blogai, sako „BNCCR“. „... 3°C didesnė temperatūra jau kelia riziką egzistencijai“, teigė studijos rezultatai.

      Mumbajaus, Šanchajaus ir kitų miestų likimas

      Temperatūrai pakilus 3°C, jūros vandens lygis pakiltų 0,5m, o tai keltų pavojų pakrančių gyvenvietės. „Jei dėl klimato kaitos, temperatūra pakiltų 3°C, didžioji dalis Bangladešo bei Floridos paskęstų, o didieji miestai – Šanchajus, Lagos, Mumbajus – taptų pelkėmis, tai greičiausiai iššauktų pabėgėlių krizę dėl klimato kaitos“, - teigia, atlikta studija.

      Be to, temperatūrai pakilus daugiau nei 3°C, prasidės domino efektas, kurį sunku būtų suvaldyti. Įsivaizduokite: nebeliks poliarinio ledo, kuris atspindi saulės šviesą ir šildo, Šylant Arkčiai, skiriasi metanas, kuris tik dar labiau kels temperatūrą. Temperatūrai pakilus 4°C, išnyktų iki 80-90proc. žmonijos populiacijos, teigia tyrimas.

      Ekspertų grupė spėja, kad jei nebus imtasi priemonių, iki 2050 metų maždaug 1mlrd. žmonių, gyvenančių vakarų Afrikoje, artimuosiuose rytuose turės persikelti kitur, nes klimato sąlygos pavers šias vietas negyvenamomis. Kitos vietovės kasmet laužys karščio rekordus, kurie tęsis daugiau 20 dienų, kils gaisrų antplūdis, dažniau kartosis potvyniai bei viską griaunantys uraganai. (Šiuo metu Indijos oro temperatūra verčia susimąstyti.)

      „Klimato kaita priėjo liepto galą, labai greitai žmonija turės rinktis, ar imtis beprecedenčių priemonių, ar sutikti, kad priemonių buvo imtasi per vėlai ir susitaikyti su padariniais.“ Toks perspėjimas kelia šiurpuliukus. 

      Skaityti komentarus