°C
   2019 08 22 Ketvirtadienis

   Amžina išmintis vidinei laimei ir pilnatvei

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-02-09 21:00:00

   Kai savo dėmesį koncentruojate į žmones, įvykius, daiktus, kurie jums patinka, kuriuos mylite ir mėgstate, patys savo rankomis dar gausiau pripildote gyvenimą gerų dalykų ir malonių patirčių.

   1. Grožis slypi viduje

   Jūs niekada nebūsite toks nuostabus, kaip jūsų draugas, tačiau ir šis niekuomet neprilygs jums. Kiekvienas gražus savaip. Norint būti gražiu, nereikia stengtis tokiu tapti. Įsižiūrėkite į save - grožis jau yra giliai viduje, reikia tik atskleisti jį.

   2. Nebūna skausmo be priežasties 

   Patikėkite, skausmas mūsų gyvenime atsiranda ne šiaip sau. Tai ženklas, kad kažką turime keisti. Taip, pokyčiai dažniausiai nebūna paprasti ir lengvi, reikia savyje rasti jėgų, kad jie įvyktų. Tačiau atminkite – stiprūs žmonės tokie yra ne todėl, kad jie nieko nebijo ir nepatenka į situacijas, kai norisi nuleisti rankas. Ne, jie stiprūs tuo, kad net tuomet, kai keliai linksta iš baimės ir atrodo, kad rytojus neišauš, jie tęsia savo kelią ir eina pirmyn. 

   3. Gyvenimo kelyje sutinkate tiek jums palankius žmonės, tiek tuos, nuo kurių verčiau laikytis kuo toliau

   Tarp tų, kuriuos siunčia gyvenimas, yra tokių, kurie tušti, pilki, kenkiantys, tačiau ir tikrų, nuoširdžių žmonių. Yra tie, kurie pasiryžę jūsų širdį išplėšti iš krūtinės, tačiau yra ir tie, kurie širdį atgal įdės ir apgaubs ją meile, dėmesiu. O su kuo iš jų leisti laiką ir suartėti - spręsti jums. Tikri draugai turi atvirą, gyvą širdį, jie darys viską, kad tik jums padėtų, kai to labiausiai reikia. Stenkitės savo laiką skirti jiems ir nepasiduoti saldžioms apgaulingoms kalboms. Jomis vilioja kaukes užsidėję pataikūnai, prisitaikėliai, pasiruošę jums suklupus ne tik nusisukti, bet ir apmėtyti akmenimis.

   4. Jūs patys renkatės, ką dauginti gyvenime

   Neleiskite savo sielai sugerti visą gyvenimo negatyvą. Nepasiduokite liūdesiui, skausmui, kančiai. Verčiau mokykitės pastebėti tą gerą, kurio gausu jūsų gyvenime. O gero visuomet yra! Kai savo dėmesį koncentruojate į žmones, įvykius, daiktus, kurie jums patinka, kuriuos mylite ir mėgstate, patys savo rankomis dar gausiau pripildote gyvenimą gerų dalykų ir malonių patirčių.

   5. Jei šiandien nepradėjote, negalėsite ryt pabaigti

   Savaitė turi septynias dienas, tačiau nė viena jų nesivadina „kada nors“. Paklauskite savęs ar tai, ką padarėte šiandien, priartino jus prie tikslo?

   6. Dažniausiai sunkiausia klausyti savo paties patarimų

   Jūs visada žinote, ką reikia daryti, tačiau problema – jūs savimi nepasitikite, nors iš tiesų gerai sau galite padėti. Juk ne kartą panašioje situacijoje patarėte kitiems, o jie paklausė ir sėkmingai išsprendė problemas! O pačiam savo patarimų klausyti sunku. Todėl kartais ir verta išsipasakoti artimam draugui, galinčiam patarti - jo paklausysite! Nors patarė tą patį, ką ir pats žinojote.

   7. Negalite nugyventi gyvenimo už kitą žmogų

   Jūs kasdien rašote savo ir tik savo gyvenimo istoriją. Ir elgiatės geriausiai, kaip tuo metu galite, net jei kitiems atrodo priešingai. Stenkitės rūpintis savo gyvenimu, nesikišti į kitų reiklaus, jei jie neprašo. Kiekvieno istorija skirtinga, praeinamos pamokos skiriasi, patirtys taip pat reikalingos kiekvienam unikalios. Daug labiau padėsite kitiems, jei gyvensite savo gyvenimą ir juo džiaugsitės. Geri ketinimai užkrečiami, žmonės iš mūsų mokosi matydami, kaip elgiamės ir gyvename daug labiau, nei tai nutiktų juos mokant žodžiais. Būkite sau svarbiausias žmogus, kad gyvenimui baigiantis galėtumėte sakyti: nugyvenau puikų, pilnavertį gyvenimą!

   8. Atleidimas  – pirmas žingsnis į sveikimą

   Mes atleidžiame kitiems ne todėl, kad jie atsiprašo ar yra verti atleidimo. Pirmiausia to reikia ne jiems, o mums patiems. Neatleidę stabdome, gniuždome save, negalime būti laimingi.  Žinoma, skausmas nedingsta per dieną. Paverkite, pabūkite su savo liūdesiu, o tuomet atleiskite ir judėkite pirmyn. 

   9. Tai, kuo tikite, tampa jūsų realybe

   Tai, kuo jūs tikite, daug svarbiau nei tai, apie ką svajojate ar ko norite. Anksčiau ar vėliau tapsite tokiu, kaip apie save galvojate. Žinoma, jūs negalite kontroliuoti visko, kas vyksta, tačiau pilnai galite atsakyti už savo reakcijas į tai. Išmokę tinkamai reaguoti, tapsite savo gyvenimo valdytoju ir neleisite aplinkybėms jūsų sugniuždyti. 

   10. Nėra lengva pasiekti savo tikslą, bet... verta tai daryti

   Tie, kurių svajonės išsipildė, žino, kiek valios pastangų ir atkaklumo tam reikėjo. Kiek kartų teko kibtis į vilties šešėlį, kai jau atrodė, kad viskas - galas ir niekada nepavyks! Teko dirbti ne tik atiduodant visas jėgas, laiką, bet, regis, išsunkiant iš savęs gerokai daugiau, nei galima buvo tikėtis.  Kiekvienas sekantis žingsnis gali būti sunkesnis, nei anksčiau buvęs - juk kopiama aukštyn. Tačiau ir žvilgsnis nuo viršūnės aprėpia gerokai daugiau ir toliau. Pasiekęs savo tikslą supranta, kad buvo verta tai daryti! 

   Skaityti komentarus