°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Ar jūs sumainėte žiedus su sau skirtu žmogumi, ir ar tai svarbu?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-12-03 07:00:00

      Jei norite ilgai ir laimingai gyventi santuokoje, ar turėtumėte prieš tai pagyventi drauge nesusituokus? Keistas klausimas tiems, kas skaito šį tekstą 1970-aisiais. Tuo tarpu šiais laikais tai normalus pasirinkimas, išskyrus kai kuriuos tikinčiuosius, kuriems toks klausimas išvis nekyla. Visgi mokslininkai, atlikę tyrimus, jau ne pirmą kartą nustato tokio gyvenimo būdo sąsają su skyrybomis. Keisčiausia tai, jog yra kita dalis tyrėjų, kurie, atvirkščiai, mano, kad gyvenimas drauge prieš santuoką sustiprina ryšį.

      Iš dalies mokslininkų nuomonės išsiskiria, nes tyrimų rezultatas priklauso ne nuo poros pasirinkimo, o nuo jų asmeninių savybių. Jei esate labai religingas, greičiausiai nenorėsite gyventi drauge su savo partneriu dar prieš vestuves bei išsiskirti, jei nesutarsite. Tačiau jei esate nenuorama ir mėgstate šokiruoti vyresnius šeimos narius, greičiausiai sutiksite gyventi kartu su savo antrąja puse ir net tekėti, deja, bet tokios santuokos greitai nutrūksta. Toks dėsningumas padeda paaiškinti, kodėl skyrybų, susijusių su gyvenimu kartu dar prieš santuoką, skaičius mažėja: šiais laikais dėl besikeičiančių normų ne tik maištingos sielos renkasi gyventi ne santuokoje, taigi ne tik tie, kurie dažniau skiriasi. Kiti mokslininkai teigia, kad pagrindinis skyrybų faktorius yra ne santuoka ar gyvenimas drauge prieš ją, bet amžius: nesvarbu, kokį gyvenimo drauge būdą pasirinksite, tačiau statistika rodo, jog jauni suaugę linkę išsiskirti dažniau nei vyresni.

      Sunku pasakyti, ar tikrai yra ryšys tarp ne santuokinio gyvenimo ir santuokos nutraukimo, greičiausiai viso ko pradžia glūdi įsipareigojimo psichologiniuose aspektuose. Gyvenimas drauge nesusituokus atrodo tarsi lengvesnis, mažiau įpareigojantis būdas; dažnai tai renkamasi dėl ekonominių sumetimų. Tačiau tai kelia dvi problemas. Pirmoji – pasirinkus lengvesnį kelią, po kelių metų tampa sunku viską mesti, net jei to norite. Antroji – gyvenimas drauge nesusituokus, pasak kai kurių terapeutų, nėra visiškai tikslus santuokos atkartojimas, nes susidūrus su sunkumais, jūs reaguojate paprasčiau. Taip yra todėl, kad pasąmonėje jūs žinote, jog tai tik testas ir jūs bet kada galite pasitraukti. Taigi jūs vengiate savęs klausti, ar gyvenate su tuo žmogumi, o tai didina riziką tekėti/vesti ne sau skirtą.    

      Ironiška, tačiau kad ir kaip stengtumėtės, jūs, pasak Alain de Botton, vis tiek ištekėsite/vesite ne tą. Jie nebus ir niekada netaps jūsų svajonių vyru ar žmona; jie sujauks jūsų gyvenimo planus visiškai to nenorėdami, o tik dėl to, jog jie ir jūs esate žmonės. (Nebent jie yra piktavaliai, tokiu atveju nedvejodami nutraukite ryšius.) „Renkantis žmogų, kuriam norėtume įsipareigoti, mes paprasčiausiai renkamės, kokiai kentėjimo formai mes save paaukosime“,- kalbėjo A. de Botton. Ir vienas iš suaugusiųjų gyvenimo etapų yra, kai suprantama, kad tai puikios naujienos.

       

      Skaityti komentarus