°C
   2019 05 24 Penktadienis

   Būti vienumoje su savimi – svarbiausias įgūdis, kurį esame praradę

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-09-22 21:00:00

   Pažanga mums davė labai daug, tačiau atėmė galimybę pažvelgti į save.

   Mokslininkas ir filosofas Blezas Paskalis kartą sakė: „Visos žmonijos problemos kyla dėl nesugebėjimo tyliai pabūti vienumoje“. Mes bijome tylos ir nuobodulio. Norėdami pabėgti nuo jų ir nuo savų emocijų mes nuolat ieškome pramogų. Mes nemokame būti vieni.

   Šiandien Paskalio posakis ypač aktualus. Jei vienu žodžiu galima apibūdinti technologijos pažangą per pastaruosius 100 metų, tai tas žodis yra „ryšys“. Telefonas, radijas, televizija ir internetas priartino mus prie kitų žmonių.

   Tačiau mes gyvename pasaulyje, kur jaučiamas ryšys su visais, išskyrus save.

   Praktiškai visiems atrodo, kad jie puikiai save pažįsta: žino, ką jaučia, ko nori ir kokias turi problemas. Tačiau iš tiesų yra ne taip. Mes vis labiau tolstame nuo savęs. Kuo didesnį diskomfortą juntame, kai esate vieni, tuo labiau tikėtina, kad savęs nepažįstate. Galima pasislėpti nuo to diskomforto ieškant pramogų. Tačiau jis niekur nedings, o bėgant nuo jo gali išsivystyti priklausomybė nuo technologijų.

   Mūsų vienatvės nepriėmimas — iš tiesų yra nuobodulio nepriėmimas.

   Mes tampame priklausomi nuo televizoriaus ne todėl, kad jį labai įdomu žiūrėti. Greičiau mes esame priklausomi nuo nuobodulio stokos. Mes net neįsivaizduojame, ką reiškia tiesiog būti ir nieko neveikti. Todėl ieškome pramogų ir draugijos, o jei tai nepadeda – metamės į ekstremalesnių dalykų paieškas.

    Dėl to patiriame nerimą ir jaučiamės vieniši, nežiūrint į glaudų ryšį su  mus supančiu pasauliu.  Visa laimė - išeitis yra. Vienintelis būdas nugalėti baimę — pažvelgti jai į akis. Taigi, leiskite nuoboduliui jus užvaldyti. Tuomet jūs pagaliau išgirsite savo mintis ir suprasite, kas su jumis darosi.

   Pastebėsite, kad būti vienumoje su savimi ne taip ir blogai. Nuobodulys taip pat gali atnešti įkvėpimą. Jūs geriau save pažinsite. Pamatysite dalykus tokius, kokie jie yra iš tiesų. Išmoksite atkreipti dėmesį į tai, ko paprastai nepastebėdavote.

   Priimkite nuobodulį ir iš naujo galėsite pažvelgti į savo gyvenimo situaciją bei vidinius konfliktus.

   Žinoma, mintys vienumoje kartais gali būti ne pačios maloniausios.  Ypač, kai imate galvoti apie savo jausmus, abejones, viltis. Ir vis tik tai naudingiau, nei nesąmoningai bėgti nuo apmąstymų ir savęs pačių.

   Nesuprantant savęs nebus pagrindo, ant kurio statomas visas gyvenimas. Galbūt gebėjimas būti vienumoje ir neišspręs visų jūsų problemų, bet tikrai padės prie to priartėti.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus