°C
      2024 04 18 Ketvirtadienis

      Kaip pasiekti visų naujametinių pasižadėjimų?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-01-04 08:00:00

      Numesti svorį - įvykdyta, mesti rūkyti - įvykdyta. 

      Gali gąsdinti tai, kad jūsų naujametinių pasižadėjimų sąrašas yra ilgesnis nei pirkinių sąrašas atostogoms. Be to, kad nuotaika po šventinio laikotarpio suprastėja, jos nepagerina ir suvokimas, jog nepavyks vykdyti pasižadėjimų iki vasario , kovo ar net sausio mėnesio. Kai jūsų šventinės dekoracijos bus nurinktos, nusivylimas, kad nepanaudojote sporto klubo abonemento arba neįvykdėte kitų pasižadėjimų sustiprėja dar labiau. 

      Vis dėlto svarbu atsiminti, kad Naujieji metai nėra skirti paspartinti asmenybės pokyčius. Tai laikas apmąstyti praėjusių metų elgesį ir pasižadėti būti geresniu, augti ir tobulėti visapusiškai. „Nedidelių, pasiekiamų tikslų kėlimas ištisus metus vietoj išskirtinio, labai svarbaus tikslo nusistatymo sausio 1 d. - gali padėti pasiekti viską, ko siekiate“, - sako psichologė, doktorantė Lynn Bufka. „Atminkite, kad svarbu ne pokyčių mastas, o veikiau pripažinimas, kad gyvenimo būdo pokyčiai yra svarbūs, ir stengtis, kad tai būtų žingsnis po žingsnio, o ne didžiulis šuolis.“

      Jei išsikelsite tikroviškus tikslus, yra didesnė tikimybė, kad nuosekliai sieksite jų visus metus ir tapsite geresnė savo paties versija. Žemiau pateikti patarimai, kurie padės pasiekti išsikeltų tikslų. 

      Pradėkite mažais žingsneliais 

      Išsikelkite tikslus, kurių pavyks laikytis. Jei, pavyzdžiui, jūsų tikslas yra mankštintis dažniau, į sporto salę eikite 3 ar 4 kartus per savaitę, o ne septynis. Jei norite maitintis sveikiau, pabandykite vietoje deserto valgyti kažką sveiko ir skanaus, pavyzdžiui, vaisių ar jogurtą, tuomet sveika mityba netaps kančia. 

      Vienu metu keiskite vieną įprotį 

      Toksinis elgesys vystosi bėgant laikui. Taigi netinkamą įprotį pakeisti tinkamu reikia laiko. Nesinervinkite ir negalvokite, kad turite iš naujo įvertinti savo gyvenimą. Verčiau stenkitės pakeisti vieną dalyką vienu metu.

      Kalbėkite apie tai

      Pasidalinkite savo patirtimi su šeima ir draugais. Apsvarstykite galimybę prisijungti prie palaikymo grupės, kad pasiektumėte savo tikslus, pavyzdžiui, eikite į grupinius užsiėmimus jūsų sporto salėje ar susipažinkite su bendraminčiais, metančiais rūkyti. Jei turėsite žmogų, su kuriuo galėsite dalintis savo vargais ir džiaugsmais, jūsų kelionė sveikesnio gyvenimo link bus daug lengvesnė ir mažiau bauginanti.

      Nekankinkite savęs

      Tobulumas yra nepasiekiamas. Atminkite, kad nedidelės klaidos, kai siekiama tikslų, yra visiškai normalu. Nemeskite savo tikslų, jei suvalgėte bandelę ir nesilaikėte dietos ar savaitę neėjote į sporto salę, nes buvote užsiėmę. Visi turi pakilimų ir nuosmukių; ryžkitės atsigauti po klaidų ir grįžkite į kelią.

      Ieškokite palaikymo 

      Pagalbos priėmimas iš tų, kurie jums rūpi ir išklauso, sustiprins jūsų atsparumą ir gebėjimą valdyti stresą, kurį sukelia jūsų apsisprendimas. Jei jaučiatės pasimetę ar negalite savarankiškai įgyvendinti tikslų, apsvarstykite galimybę kreiptis profesionalios pagalbos. Psichologai yra mokomi suprasti proto ir kūno ryšį. Jie gali pasiūlyti strategijas, kaip siekti tikslų, kad kelionė būtų lengvesnė, taip pat gali padėti pakeisti nesveiką elgesį ir spręsti emocines problemas.

      Skaityti komentarus

      Jolanta 2020 04 02 02:29

      As tai sitais patarimai vadovaujuosi ir tikrai matai rezultatus! https://numesksvorio.lt/patarimai-metant-svori/

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai