°C
   2019 05 24 Penktadienis

   Kaip pritraukti sėkmę: 6 paprasti žingsniai

   Nuotrauka: Pixabay

   2018-10-06 22:00:00

   Užuot laukę, kol laimingai susiklostys aplinkybės, pradėkite veikti!

   Žvelgdami į kai kuriuos sėkmingus žmones galite pagalvoti, kad jiems tiesiog pasisekė.  Na taip, būna, kad sėmė taip pat įsikiša, tačiau be pastangų ji neateina.  Stenfordo universiteto verslumo ir inovacijų kurso autorė, mokslų daktarė Tina Selig  yra įsitikinusi, kad sėkmę pritraukia atkaklus darbas ir  vidinė savianalizė. Pradėti galite nuo žemiau išvardytų žingsnių.

   1. Permąstykite sėkmės koncepsiją.

   Daugelis mano, kad sėkmė yra akla, atsitiktinė, nepaklūstanti dėsniams.  Tačiau laimingą aplinkybių sutapimą galima ir patiems „sukurti“.  Kuo daugiau veiksite, siekdami rezultato, tuo didesnė tikimybė, kad nusišypsos sėkmė. Atrodo, kad tai savaime suprantama, tačiau dauguma laukia laimingo šanso iš likimo, nors pakeitę „Sėkmės“ sąvoką galvoje gana greitai ir su didele tikimybe ją pritrauktų.

   2. Prisiminkite dėkingumą.

   Mes dažnai neįvertiname to, ką mums daro kiti, manydami, jog tai savaime suprantama. Jei išmoksite pastebėti net ir paprastus jums daromus dalykus ir už juos dėkosite, jūsų gyvenimas tikrai pasikeis.

   3. Rizikuokite.

   Jei nebandysite, nieko ir nepasieksite.  Pažiūrėkite į sėkmės lydimus sportininkus ir pagalvokite: nejaugi jie to pasiekė atsitiktinai, tik dėl aklos likimo užgaidos? Žinoma ne. Visi jie pradėdami rizikavo, kai paėmė į rankas teniso raketę ar užsirašę į karate treniruotes. Jų rizika atsipirko šimteriopai.

   Nebijokite kažką daryti pirmą kartą, pradėti kažką naujo. Eikite ir susipažinkite su reikalingai žmonėmis, užsukite į kavinę, kurioje iki šiol nesilankėte.  Rizikuokite ir jums atsivers naujos galimybės.

   4. Išlaisvinkite pačias beprotiškiausias idėjas.

   Būkite pasirengę eksperimentuoti ir įgyvendinti beprotiškas idėjas, net jei jos atrodo neįmanomos. Neskubėkite jų atmesti! Prieš pradėdami vardinti, kodėl jos nerealios, pabandykite joms ištarti taip prieš. Išmokite sakyti taip ir idėjoms, ir žmonėms, ir kitokiai nuomonei.

   5. Ugdykitės atkaklumą.

   Nors daug lemia atkaklus darbas ir įgūdžiai, svarbiausias jūsų sėkmės komponentas yra atkaklumas. Prisiminkite, kiek daug dalykų jums nepavykdavo iš pirmo karto ir mesdavote, ką pradėję. Pasimokę iš praeities klaidų ir nesėkmių galite judėti priekin žymiai greičiau. Tuomet sėkmė seks jums iš paskos.

   6. Ieškokite priežastinio ryšio.

   Kiekvienas, net ir pats nereikšmingiausias veiksmas turi savo pasekmes. Tai tinka ir kalbant apie svarbius dalykus kaip santykiai, darbais, ir apie paprastesnius, pavyzdžiui, tai, su kuo leidžiate laisvalaikį.

   Jei tiesiog gyvenate autopiloto rėžimu, bendraujate su žmonėmis, kurie jūsų neįkvepia, dirbate tai, kas jums nepatinka, galite užmiršti sėkmę.  Visuomet galvokite apie priežastis ir pasekmes to, kas su jumis vyksta ir tuomet galėsite pakeisti savo gyvenimą.

   Daugelis nesąmoningai riboja patys save, užsidarę dėžutėje, kuri jiems per ankšta. O skaitydami istorijas apie žmones, kurie gyvena įdomiose vietose, užsiima mėgiama veikla, klausia: „Kaip jiems tai pavyko?“ O juk atsakymas akivaizdus: jie tiesiog tai padarė.

    Taigi, pabandykite  ir tegul jums sekasi!

   Skaityti komentarus