°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Kas, jei pinigai nieko nereikštų?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-03-19 08:00:00

      Turbūt esate girdėję šį klausimą ne kartą: „Jei pinigai neturėtų vertės, ką veiktumėte gyvenime?“ Tačiau daug kartų girdėtas klausimas neturėtų prarasti savo vertės. Po šiais žodžiais slepiasi svarbi tiesa, kurią daugelis ignoruoja.

      Galbūt jūs esate jaunuolis, kuris nekantrauja pradėti dirbti ir būti darbo jėgos dalimi, o galbūt jūs - vyresniosios kartos atstovas, kuris tuo užsiimate jau ilgą laiką ir mąstote „Kaip aš čia atsidūriau?“ O galbūt jūs esate tas, kuris myli savo darbą. Bet kokiu atveju, svarbu savęs paklausti, kam aš atiduočiau savo laiką, jei pinigai nieko nereikštų. Taigi, laikas paanalizuoti save. Pirmiausia, pažiūrėkite žemiau esantį vaizdo įrašą, kuriame Alan Watts dalinasi savo mintimis šia tema.


      Pratimas

      Tai paprastas pratimas, kai keldami klausimus mes išsiaiškiname tiesą. Atsakinėjant  į klausimus svarbu pamiršti kai kuriuos dalykus, kurių esame išmokę, pavyzdžiui, sėkmė – tai pinigai, materialinės gėrybės, šlovė ir t.t. Vietoje to pažvelkite į tai kitu kampu, kampu, kuriuo mokė žiūrėti A. Watts. Jis klausia, jei pinigai nebūtų vertingi ir galėčiau daryti bet ką... ką aš daryčiau?

      Nesujaudinkite dėl karjeros ar darbo, pradėkite nuo dalykų, kuriuos jūs mėgstate. Tuomet pagalvokite, ką galėtumėte duoti pasauliui, nesvarbu, ar vienam žmogui, ar visai bendruomenei (ar net žmonijai). Kitų švietimas, prisidėjimas prie projekto bei džiaugsmo nešimas yra tik keli pavyzdžiai darbų, kuriais galėtumėte prisidėti prie geresnio rytojaus.

      Tuomet paimkite lapelį popieriaus ir rašykite:

      „Ką aš mėgstu veikti? Kas mane priverčia džiūgauti?“

      „Kaip atrodytų mano ideali diena, jei galėčiau daryti, ką noriu?“

      „Koks yra mano svajonių darbas? Kaip jis atrodo?“

      „Kokie yra mano hobiai ar mėgstamos veiklos?“

      Kai atsakėte į šiuos paprastesnius klausimu, tuomet pereikite prie rimtesnių:

      „Kodėl man patinka šie dalykai?“

      „Kas juose man įdomu?“

      Tai priverčia jus galvoti apie save ir veiklas, kurios jums patinka. Dar svarbiau, tai verčia jus susimastyti, kodėl jums tai patinka. Tai padeda išgryninti tuos gyvenimo elementus, kurie svarbūs jums. Tuomet galite pasitelkti savo protą ir rasti būdų, kurie padėtų tas veiklas įtraukti į skirtingas užduotis ar darbus. Juk kartais mažiausios detalės tą patį darbą gali paversti labai geru arba nepakenčiamu.

      Labai svarbu rasti laiko toms veiklom, kurios neša džiaugsmą ir uždega jus, net jei tam turite laiko vos kelias valandas per savaitę. Taip pat svarbu nesinervinti. Jaudulys, kad negalite rasti aistros ar tikslo, nepadės jo rasti. Procesas turi būti žaismingas ir smagus. Atsakymai, kuriuos sugalvosite šiandien po metų ar po penkių gali pasikeisti. Tokia žmogaus prigimtis – keistis ir augti, tad mūsų aistros ir pomėgiai keičiasi kartu.  

      Skaityti komentarus