°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Kodėl kartais naudingiau nieko neveikti?

      Nuotrauka: Pixabay

      Autorius:
      2018-09-12 19:00:00

      Leiskite sau nieko neveikti ir nejausti sąžinės priekaištų. Rezultatai jus gali nustebinti.

      Jaunas krokodilas kartą paklausė seno, kaip tas tapo geriausiu medžiotoju upėje. Senukas nieko neatsakė, tik toliau ramiai gulėjo vandenyje. Jaunasis nutarė jam parodyti, ką  gali: visą dieną nardė, davėsi, pagavo dvi žuveles ir mažą paukštelį. Su savo grobiu jis išdidžiai patraukė pas senuką.

      Šis ir toliau nejudėjo iš vietos, bet dabar vos keli centimetrai nuo jo vandenyje stovėjo didelė antilopė. Kitą sekundę jis kaip žaibas pakilo iš vandens,  o jo dantys įsikibo į gyvūno kaklą.  „Kaip tu tai padarei?“ — paklausė susižavėjęs jaunasis krokodilas. „Aš nieko nedariau“, — atsakė jam senasis.

      Paprastai mes elgiamės kaip jaunasis krokodilas: manome, kad norėdami gauti rezultatą būtinai turime kažką daryti.

      Mums atrodo, kad norėdami pasiekti laimėjimų turime nuolat dirbti, statyti, sugalvoti vis kažką naujo. Tačiau užimtumas ir sėkmės nebūtinai susiję.

      Dabar net mintis apie nieko neveikimą jums atrodo  sunkiai suvokiama. Mes vertiname žmones pagal tai, kiek valandų jie dirba ir kaip yra užimti. Užimtumas tapo statuso ir sėkmės simboliu. Tačiau anksčiau ar vėliau mes susimąstome, koks vis tik mūsų tikslas: ar būti kiek įmanoma labiau užimtu, ar vis tik labiau išvystyti savo veiklą? Todėl daugelis verslininkų ir mokslininkų skiria sau laiko nieko neveikimui.

      Kai Bilas Geitsas vadovavo Microsoft, du kartus per metus jis skirdavo po savaitę apmąstymams. Tai buvo ne atostogos, o būtent laikas, skirtas mąstymui, skaitymui ir atotrūkiui nuo verslo reikalų. Geitsas taip rimtai žiūrėjo į tas apmąstymų savaites, kad tuo metu net nesimatydavo su šeima, draugais, bendradarbiais.

      Pasak Geitso, didžioji dalis idėjų, atnešusių sėkmę Microsoft, atėjo jam nieko neveikiant.

      Jūs nebūtina atsiskirti savaitei nuo šeimos ir draugų. Mažai žmonių turi galimybę nieko neveikti visą savaitę. Išbandykite paprastesnį būdą: savaitgalį atsisakykite visų elektroninių įrenginių ir technologijų. Išjunkite telefoną ir kompiuterį ir padėkite juos kuo toliau nuo akių. Iš visų jėgų stenkitės nežiūrėti televizoriaus.

      Suteikite sau galimybę pamiršti kasdienį šurmulį, sugalvoti naujų idėjų ar prisiminti senas. Galbūt tokių pratybų rezultatas bus ne prastesnis nei antilopę pagavusio senojo krokodilo.

      Skaityti komentarus