°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Nereikia kaltinti kitų: sutinkame savo pačių veidrodinius atspindžius

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-04-06 21:00:00

      Mes gyvename į smerkimą orientuotoje kultūroje. Gyvename teisminių procesų, protestų, debatų, stereotipų ir baksnojimo pirštais epochoje. Daugeliui iš mūsų daug smagiau rasti savo nesėkmių priežastis kitų žmonių elgesyje, nei savyje.

      Tai galima paaiškinti susiformavusiu stereotipu apie visuomenę, sudaromą asmenų, kurių veiksmai jokiu būdu nėra tarpusavyje susiję. Tačiau šis postulatas klaidingas. Iš tiesų kiekvienas sutinkamas žmogus yra mūsų pačių veidrodinis atspindys.

      Tai reiškia, kad kai mes irztame, pykstame, nusimename, pradedame perdavinėti šias emocijas mus supantiems žmonėms. Kai kaltiname draugus ar artimuosius grubumu, smulkmeniškumu, iš tiesų mes patys esame tokie ir taip elgiamės. Visada pjauname tai, ką pasėjome.

      Veidrodinio atspindžio įrodymai

      Su įrodymais susitinkate nuolat. Nejaugi niekuomet nepastebėjote, kad jei vairuojate, o viduje verda neigiamos emocijos, jums sunkiau susikaupti, stoviniuojate ties kiekvienu šviesoforu, velkatės paskui lėtai važiuojančią transporto priemonę?

      Taip pat lengvai galite įsitikinti šio posakio teisingumu, kai lankotės parduotuvėje. Jei jūsų nuotaika bloga, labai tikėtina, kad atsistosite į pačią ilgiausią eilę, papulsite pas grubiausią kasininkę ir dar sumokėsite per daug už nupirktas prekes.

      Mums patinka galvoti, kad siuntame, nes visa tai mums nutinka. Iš tiesų, visų nemalonių įvykių priežastis slypi mūsų blogoje nuotaikoje. Ir kuo daugiau žmonių tą nuotaiką atspindi, tuo labiau mes nusimename ir pykstame.

      Tačiau pripažinti, kad kiekvienas sutiktas yra mūsų veidrodinis atspindys, labai sunku.

      Kai kuriems žmonėms veidrodinio atspindžio idėja gali būti tarsi labai karti ir sunkiai praryjama piliulė. Tiesiog mūsų ego daug lengviau jaučiasi, kai dėl mūsų bėdų kaltina išorines aplinkybes ir kitus žmones. O štai prisiimti atsakomybę už visas nutinkančias kančias ir nelaimes žymiai sunkiau

      Tačiau jei pradėsime priežasties ieškoti savyje, galėsime nudirbti milžinišką darbą, kuris leis įveikti skausmą, liūdesį ir pyktį. Labiausiai visi trokštame gyventi be kančių. Todėl verta savo laiką skirti minimam vidiniam darbui.

      Kai tik pripažinsime, kad kiti žmonės mus atspindi, pamažu pradėsime išsilaisvinti nuo to mąstymo ir elgesio, kuris ir yra mūsų kančių tikroji priežastis. Žinoma, šios koncepsijos suvokimui gali prireikti laiko. Tačiau ją įsisavinę pradėsime rasti savo nesėkmių priežastis savyje. Tai padės keisti gyvenimą į gerą ne žodžiais, o realiais veiksmais.

      Paprastas būdas nustoti kaltinti aplinkinius

      Taigi, kai kitą kartas kažkas su jumis grubiai elgsis ar padarys kažką nemalonaus jums, vietoj to, kad pyktumėte ant to žmogaus, verčiau paanalizuokite savo elgesį. Pasistenkite prisiminti, apie ką galvojote ir ką darėte prieš nutinkant tiems nemaloniems įvykiams. 

      Jei nuolat praktikuosite tokią savianalizę, pradėsite pastebėti, kad bet koks nemalonus susidūrimas su žmonėmis prasideda nuo negatyvios jūsų vidinės būsenos.

      Ši technika tinka ir tuo atveju, kai kiti žmonės rodo jums savo gerumą, mandagumą. Paanalizuokite savo vidinę būseną prieš teigiamus įvykius. Pastebėsite, kad tuo metu patys buvote nusiteikę geranoriškai ir pozityviai. 

      Dabar jums jau turėtų būti aišku, kai ši technika veikia. Tačiau tai nereiškia, kad sugebėsite akimirksniu pakeisti visą savo gyvenimą.

      Kartkartėmis ir toliau grįšite į ankstesnį kaltinimo rėžimą. Taip nutinka. Ir tai normalu. Tiesiog dėkite pastangas ir toliau stebėkite, kaip jūsų vidinė nuotaika veikia aplinkinį pasaulį. Tai gerokai palengvins malonių santykių su aplinkiniais kūrimą.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus