°C
      2024 04 23 Antradienis

      Nesitikėkite, kad galite nelaimingam žmogui dovanoti laimę – apie skirtingo brandumo žmonių santykius

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-10-09 21:00:00

      Ar būna, kad papuolate į situaciją, kai dėl kažkokių priežasčių nutariate „išgelbėti“ „nelaimingą“ žmogų? Suprantate juk, kad tik tariamai išgelbėti ir tariamai nelaimingą?

      Tarkim, jūs susipažinote su vyru, kurį neseniai paliko jo mergina. Širdis sudaužyta, reikia jam padėti. Ir metate visas jėgas, kad jį išgelbėtumėte ir išgydytumėte. Arba koks nors niekšas merginai širdį įskaudino, o jūs, tikras riteris ir gelbėtojas, norite jai padėti. Prieš taip elgdamiesi paklausykite patarimo:

      Sveiki santykiai įmanomi tik tarp dviejų sveikų žmonių!

      Ir tai neginčijama taisyklė.

      Iš pradžių kiekvienas pats turi save išsigydyti. Taip, jūs galite kažkuo padėti, bet nelįskite labai arti, kol žmogus nesusigaudė savyje

      Sveika asmenybė — tai adekvatus, normalus žmogus, žinantis apie savo privalumus, jų nemenkinantis, tačiau tuo pačiu atvirai sau prisipažįstantis ir apie savo trūkumus. Kiekviename yra stipriosios ir silpnosios pusės, tokie jau mes esame. Tobulų žmonių nėra, o štai tobulų neurotikų – kiek tik norite.

      Sveika asmenybė pripažįsta savo poreikius,  geba išsakyti ir išreikšti savo jausmus, konstruktyviai ieško santykių problemų sprendimo (problemos neišvengiamos — jos neatskiriama mūsų gyvenimo dalis), moka mylėti, ir, svarbiausia, sveika asmenybė prisiima atsakomybę už savo laimę santykiuose. Jaučiate skirtumą? Ne jus turi kitas padaryti laimingu. Niekas niekam nieko neprivalo santykiuose!

      Jei jūs nuolatos kažką gelbėjate, dėl kitų aukojatės, gyvenate dėl jų, ne dėl savęs, gal pats metas stabtelėti ir pagalvoti? Susivokite savyje, išanalizuokite buvusius santykius. Gal jūs užstrigote pasikartojančiuose scenarijuose?

      Žinoma, ne visi esame vienodo suvokimo lygmens, tačiau pasistenkite rasti sau porą pagal save, savo brandą.  Tuoj paaiškinsime, kodėl tai svarbu.

      Pavyzdžiui, jūs — brandus, viduje laisvas žmogus ir iš esmės nesate labai priklausomas nuo to, yra greta kitas žmogus ar ne. Žinoma – mylimas žmogus – tai didelė laimė, tačiau jums tai greičiau papildoma laimė greta to, kad ir taip esate laimingas. Jei jūs išsiskirsite, netapsite labai nelaimingu ir priimsite jo sprendimą. Žinoma, kurį laiką liūdėsite, tačiau pasaulis neapsivers ir nenusidažys juodomis spalvomis. Jei jūsų pora toks pat brandus žmogus, jūs ir santykiuose esate sąmoningi (aiškia abu suvokdami, kad norite visą gyvenimą praleisti drauge), ir santykius užbaigiate, jei jau taip nutinka, taip pat sąmoningai. O štai jei kitas asmuo ne toks brandus, turim kiek kitą situaciją.

      Iš pradžių  jis/ji  žavisi jūsų branda, tačiau gana greitai formuojasi jo/jos priklausomybė nuo jūsų. Atrodo, nėra blogai, juk daugelis taip gyvena, netgi malonu dažnai girdėti „aš be tavęs negaliu“,  „be tavęs pražūčiau“, tačiau ateina laikas, kai nuo to pavargstate. Nes kitam žmogui svarbus ne jis pats, jo veikla, tikslai, o tik jūs. Ir jei nutariate kiek atsitraukti ar išsiskirti, jam viskas griūva. Kaip brandus žmogus jūs suvokiate, kad kitam skauda, sunku, tačiau ir likti vien iš gailesčio negalite. Suprantate, apie ką mes čia?

      „Lipni“ meilė vieną dieną ims slėgti brandų žmogų. Taip, žinoma, galima gelbėti, galima bandyti kitą užauginti arba ieškoti naujų santykių, kas dažnai ir nutinka. Tačiau kol auginate ir gelbėjate kitą, patys liekate vietoje ir niekur nebejudate. Žmonės yra skirtingi, nevienodas jų brandumas, o ir uždaviniai šioje žemėje gali būti patys įvairiausi. Kai kam skirta žaisti profesionalų lygoje, o kitiems – mėgėjų. Ir nėra kažkuris variantas geresnis ar blogesnis.  Tiesiog du profesionalų lygos žaidėjai pasieks daugiau, parodys geresnį žaidimą, motyvuos vienas kitą augimui.

      Jei susitinka dvi nebrandžios asmenybės — nėra blogai. Jų istorijoje gausu dramos, pergyvenimų, išsiskyrimų, nuoskaudų — visi mes tai anksčiau ar vėliau patiriame.  Tačiau labai svarbu būti jautriu kitam. Visuomet svarbu rūpintis, kad kito neužgautume, tačiau prieš tai verta pasirūpinti savimi, savo laime, savais gyvenimiškais scenarijais.

      Neprisiimkite atsakomybės už nelaimingo žmogaus laimę. Tai tinka kalbant ne tik apie jūsų moterį ar vyrą, bet ir apie tėvus, brolius-seseris, draugus, kitus artimus žmones. Užjauskite, padėkite, kiek ir kuo galite, tačiau nebūkite jų ramentais. „Niekas už tave neatliks tavo vidinio darbo“. Jūs nesugebėsite nugyventi gyvenimo už kitą žmogų. Vieną dieną tai taps jums nepakeliama našta. Palikite kitus gyventi jų gyvenimų, o patys eikite drauge, jei galite, ir gyvenkite tuo pačiu savąjį.

      Skaityti komentarus