°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Rinkitės gyvenimo draugą taip, tarsi būtumėte akli

      Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

      2021-12-11 19:00:00

      Mūsų gyvenimo kokybė dažnai priklauso nuo aplinkos, kurioje atsiduriame. Aplinka mus veikia taip stipriai, kad laikui bėgant tampame tokiais pat kaip ir šalia mūsų esantys žmonės.

      Kviečiame skaityti šį išmintingą straipsnį apie draugo pasirinkimą ilgalaikiams santykiams. Visas mūsų gyvenimas priklauso nuo to, kaip atsakingai žvelgsime į šį pasirinkimą.

      1. Rinkitės žmogų taip, lyg būtumėte aklas. Užmerkite akis ir pajuskite, kad galvojate apie šį žmogų. Apie jo gerumą, ištikimybę, įžvalgumą, atsidavimą, apie jo gebėjimą rūpintis jumis ir pasirūpinti savimi kaip savarankiška būtybe. Nors mūsų kultūros ypatumai daro svarbią įtaką ir tai, ką matome išoriniu žvilgsniu, yra labai svarbu, daug svarbiau yra tai, ką jaučiame ir suvokiame savo vidiniu žvilgsniu.

      2. Yra vienas esminis skirtumas tarp žmogaus, kuris gali tapti gyvenimo draugu, ir žmogaus, kuris gali būti tik trumpalaikis partneris. Ir šis išskirtinis bruožas yra gebėjimas mokytis. Yra toks ispanų posakis, kad „nepakančiausias yra tas, kuris nesugeba mokytis“. Tas, kuris nesugeba naujai pažvelgti į įprastus dalykus, kuris nesugeba pamatyti pažįstamų dalykų naujoje šviesoje, kuris nesidomi pasauliu ir jo dėsniais, labai dažnai riboja save ir sako: „Ne, viskas gali būti tik taip ar taip“. Ilgalaikiams santykiams geriausia rinktis žmogų, kuris sugeba būti atviras. Žinoma, ne visada atviras. Svarbu, kad jis galėtų atsiverti ir užsidaryti, vėl atsiverti ir vėl užsidaryti, palaipsniui mokydamasis ir tobulėdamas.

      3. Rinkitės žmogų, kuris nori būti toks pat kaip jūs: tuo pačiu ir stiprus, ir jautrus (švelnus). Moterims kartais būdingos savybės – galia ir trapumas. Galia, kurią turi medis. Jį gali laužyti stiprus vėjas, tačiau dėl savo lankstumo medis judės ir nelūš. Jei nesilankstytų, sulūžtų. Jautrumas reiškia gebėjimą būti gyvu ir suvokti, kas vyksta aplinkui. Kai kuriems žmonėms su tuo reikia šiek tiek pagalbos. Tačiau dažniausiai - mintyse ar sielos gelmėse – žmonės jau tokie – pabudę ir gyvi, tik jiems sunku tai išreikšti. Ir todėl vėl tampa svarbus antras punktas – gebėjimas mokytis. Jūs galite turėti didžiulį potencialą būti ir maloniu, ir mylinčiu, ir ištikimu, ir apskritai būti geriausiu žmonijai žinomu meilužiu, bet jei nevystysite šio potencialo, nieko nebus.

      4. Rinkitės žmogų, kuris parodo, kad yra įskaudintas, jei jūs jį įskaudinate. Ir atvirkščiai - rinkitės žmogų, kuris jus įskaudinęs pastebi jūsų skausmą ir dėl to gailisi. Tai labai svarbu. Yra daug būdų, kaip žmonės tvarkosi su savo skausmu. Pavyzdžiui, kai kas pasitraukia į save iškilus menkiausiai problemai. Ekstravertus labai erzina, kai jų partneris užsidaro savyje, tačiau reikia suprasti, kad tai tik skausmo įveikimo būdas ir, jei toks atsitraukimas netrunka ilgai, nerimauti nereikėtų. Susirūpinimą iš tikrųjų turėtų kelti reakcijos stoka, jei pasielgėte nemandagiai ar kažkaip neteisingai savo partnerio atžvilgiu. Tai reiškia, kad arba kažkas negerai su šio žmogaus jausmų funkcijomis, arba jis jau jus apleido, viduje nutraukė jūsų santykius ir nebeleis sau būti gyvam ir tikram jūsų akivaizdoje. Kadangi daugelis iš mūsų išgyvena skirtingus santykius, kol suranda žmogų, su kuriuo norime būti visą likusį gyvenimą, daugelis jau esame traumuoti ankstesnių santykių, kurie prasideda dideliais lūkesčiais ir baigiasi nusivylimu. Taigi yra labai didelė tikimybė sutikti žmogų, kuris jau turi ankstesnės neigiamos santykių patirties. Dėl šios priežasties gebėjimas parodyti savo skausmą ir gebėjimas jausti kažkieno skausmą yra toks svarbus. Santykiuose vienas kito skaudinimo visiškai išvengti nepavyks. Tačiau žmonės turi gebėti sustabdyti save, kai mato, kad jų elgesys ar žodžiai kenkia kitam žmogui.

      5. Pasirinkite žmogų, kuris turi savo vidinį gyvenimą ir pomėgius. Nesvarbu, ar tai medžio drožyba, herbariumai, rašymas, religija, meditacija ar bet kas, kas jiems patinka. Rinkitės tuos, kurie eina savo keliu ir suvokia jus kaip šios kelionės partnerį ir bendrakeleivį. Šie žmonės turi galimybę užmegzti ryšį su kitais, tačiau tuo pat metu išlieka atskiri ir tai yra labai svarbi savybė. Santykiai turi savo ciklus ir ritmus. Yra laikas, kai reikia susijungti su kitu į vieną visumą, ir yra laikas, kai reikia būti toli vienas nuo kito. 

      6. Pasirinkite žmogų, kuris dalijasi jūsų aistra. Kai jūs ką nors darote kartu, tai išsaugoma abiejų atmintyje ir tampa klijais, laikančiais jus kartu. Jūs ištraukiate šiuos prisiminimus, kad prisimintumėte laimingas akimirkas. O jei tokių malonių prisiminimų nėra, tuomet bus labai sunku kartu išgyventi sunkius laikus. Žinoma, bet kokie santykiai yra kuriami ant abipusio palaikymo, bet tuo pat metu kiekvienas vis tiek sprendžia savo problemas savo pasaulyje, todėl labai svarbu turėti bendrą veiklą ir tai turėtų būti kažkas daugiau nei bendras dantų valymas rytais.

      7. Pasirinkite žmogų, kurio vertybės sutampa su jūsiškėmis. Tiek kalbant apie vaikus, šeimos narių skaičių, lyčių vaidmenys, pinigus, religiją ir kt. jei visos vertybės sutampa - tai yra idealus atvejis. Tiesą sakant, mažai tikėtina, kad žmonės gali visiškai sutapti absoliučiai visuose dalykuose. Tačiau bendros vertybės gali padėti sumažinti santykių metu kylančią įtampą. O prieš užmezgant ilgalaikius santykius patartina aptarti bendrų vertybių klausimus. Nors mes ilgimės santykiuose stebuklingų, pakilių emocijų, turime vadovautis ne vien jomis.

      8. Pasirinkite žmogų, kuris yra empatiškas. Tą, kuris nori ir gali klausytis. Kuris nori skirti savo laiką jums. Jei esate emocionalus žmogus, o jūsų partneris nėra toks emocionalus kaip jūs, tai pamažu jo ramus ritmas persiduos jums, ir tai bus naudinga. Lygiai taip pat ir atvirkščiai, atsipalaidavęs partneris, bendraudamas su greitesniu, gali įsibėgėti ir tai lems bendrą harmoniją bei ritmo tarp judviejų nusistatymą. Žinoma, viskam reikia laiko.

      9. Pasirinkite žmogų, kuris gali juoktis iš savęs. Šios savybės yra ne tik tai, kad partneris geba juokiasi iš savęs. Svarbu ir tai, kad jūs pats galėtumėte juoktis iš savęs ar iš kažkokio pokšto net karščiausio konflikto metu. Čia svarbu tai, kaip jaučiatės šalia žmogaus, net ir ginčo metu. Galimybė pasijuokti iš savęs tokią akimirką – tikra dovana. Bet net jei, pavyzdžiui, jūsų partneris nelabai mėgsta juokauti, tuomet atkreipkite dėmesį, kiek jis sugeba sustabdyti karštą ginčą sunkiausiu momentu. Tam reikia praktikos, nes kiekviename iš mūsų yra kažkas, kas ginčo momentu siekia sunaikinti visus santykius, ir jūs turite sugebėti tam atsispirti. Tai labai svarbus įgūdis. Ir gerai, jei jūsų partneris turi šią savybę. Jei ne, tada grįžtame prie 2 punkto (gebėjimo mokytis). Ir jūs pats taip pat turite turėti galimybę sustabdyti save karščiausiu ginčo momentu, atsiprašyti arba pasakyti sau „gerai, tarkime, aš klydau, bet atsiprašysiu vėliau, kai nusiraminsiu“. Jūs taip pat turėtumėte tai padaryti.

      10. Gebėkite „užsimerkti“ prieš kai kuriuos trūkumus ir savybes. Tos savybės (smulkūs trūkumai), kurios kažkada mus patraukė prie partnerio, vėliau labiausiai erzins. Prisimindama savo pirmąją santuoką, daktarė Estesas pasakoja, kad jos buvęs vyras turėjo įprotį barškėti smulkmenomis kišenėje, kas jai atrodė tiesiog žavinga, tačiau po dvejų metų tas pats įprotis prarado visą žavesį ir ėmė asocijuotis su varpeliu ant karvės sprando. Iš anksto žinokite, ką galite priimti, o ko ne. Ir nesigundykite mintimi, kad tai, kas kituose erzina, iš tikrųjų yra miela vien todėl, kad JIS arba Ji turi tokį įprotį. Jei tai kažkoks didžiulis erzinantis įprotis ar rimta yda, tai nemeluokite sau – tai niekada nebus malonu. Pavyzdžiui, alkoholizmas, piktnaudžiavimas narkotikais, azartiniai lošimai, nelegali veikla ir viskas, kas atima žmogų iš jo paties, iš jo sielos gyvenimo, yra visiškai nepakeliama jokiems santykiams, nesvarbu, ar tai būtų santuoka, ar verslo partnerystė. Žmogus, kuris nesugeba pasakyti tiesos, atgailauti, žmogus, kuris negali pripažinti savo klaidos, o bando ją kažkaip labai gudriai užmaskuoti ar nuslėpti – stato santykius ant labai netvirtų pagrindų.

      11. Turėtumėte ne tik mylėti vienas kitą, bet ir būti draugais. Paklauskite savęs: ar norite daryti dėl savo partnerio tai, ką darote dėl savo draugo – tai yra, ar norite sėdėti ir jo klausytis, ar esate pasirengęs kalbėti apie tai, apie ką jis nori kalbėti, daryti tai, ką jis nori. Tai nereiškia, kad jūs turite patenkinti absoliučiai visus jo reikalavimus ir poreikius. Žinoma ne. Tiesiog pagalvokite, ką esate pasiruošęs padaryti dėl savo draugų ir ar norite tai daryti dėl mylimo žmogaus. Tai daug ką paaiškina.

      12. Ši savybė yra bene svarbiausia ir logiškai išplaukia iš anksčiau išvardintų. Įsitikinkite, kad tas, kurį pasirinkote praplečia jūsų gyvenimą, o ne siaurina jį. Tai ir yra esminis dalykas.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus