°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Skirtumas tarp religijos ir „dvasingumo“

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-04-25 08:00:00

      Tinklaraštininkas Joe Martno dalinasi mintimis apie religiją ir dvasingumą, kas tai yra ir kuo jie skiriasi.

      Turbūt pastebėjote, kad žodį dvasingumas parašiau kabutėse. Kodėl? Nes nenoriu klijuoti etiketes tam, apie ką kalbėsiu šiame tekste. Be to, egzistuoja tiek daug paaiškinimų ir įsitikinimų, ką žmonės laiko „dvasingumu“, kad šis žodis įgavo naują prasmę. Taigi, kalbėdamas apie „dvasingumą“ aš kalbėsiu apie tikrojo savęs paiešką, atsakymų į didžiuosius gyvenimo klausimus ieškojimą: kas mes esame?, kodėl mes esame čia? Tekste nekalbėsiu apie tam tikrą tikėjimą ar jų sistemas.

      Paprastai kalbant, mes galime padaryti išvadą remiantis minčių rinkiniu, kurį „perleidžiame“ per savo protą. Dažniausiai tas mintis perimame iš knygų ar kitų žmonių ir manome, jog tai yra absoliuti tiesa. Tai tikėjimo sistema  - religija. Arba mes galime  minčių nelaikyti savo identitetu, stengtis išlikti arčiau tikrojo savęs ir matyti pasaulį be filtrų (be išankstinių nusistatymų).

      Religingumas iš esmės yra identitetas už kurio įsitvėręs laikosi ego, norėdamas be priekaištų atlikti vaidmenį gyvenimo teatre. Iš tikrųjų ego arba netikras savęs vaizdas mąsto ir veikia remdamasis mintimis, kurios yra gana ribotos. Jis mano, jog rado nenuginčijamą tiesą, kuri padės išlaikyti ego identitetą gyvą. Kadangi ego pagrindinis tikslas – išgyventi, jis to gana lengvai pasiekia pasirinkdamas religiją (jos mąstymo, tikėjimo minčių rinkinius).

      Žmogus atsiduria pasirinkimų kryžkelėje: ar būti riboto mąstymo, ar neleisti ego turėti identiteto, neleisti ego užsikabinti už tam tikros rolės. Egzistuoja kolektyvinė baimė, jog mes privalome kažkuo būti ar žinoti, kas mes esame ir ko norime – „mes“ nenorime, nori tik mūsų ego. Kai suvoksite, kokias etiketes klijuojate kitiems ir kuo esate įsitikinę, atrasite tikrąjį save, besislepiantį už ego, kuris atskleis „dvasingumą“ – tūnantį už netikrojo savęs vaizdo.

      Aš suprantu, jog tai sudėtinga tema daugeliui, tačiau prisiminkite, kad konfliktas kyla dėl savigynos mechanizmų, kylančių mūsų galvose (ego), bandome kovoti už būvį, nes informacija, kurią ką tik perskaitėte, prieštarauja jūsų įsitikinimams. Pasinaudokite šia patirtimi ir pabandykite pažvelgti į savo vidų: ką jaučiate? Kokios emocijos kyla? Ar jūs sutinkate su mintimis ir jaučiatės pranašesni už kitus? Ar jūs pykstate? Ar jūs iš dalies sutinkate, tačiau nesate tikri?

      Bet kokiu atveju priimkite šiuos jausmus ir nesuteikite jiems šansų keisti jūsų nuotaikos. Svarbu matyti viską taip, kaip yra ir neturėti išankstinių nuostatų. Pagalvokite, ar ribojate save iš karto susidarydami nuomonę, remiantis jūsų asmeninėmis tiesomis?

      Pabaigai, norėčiau pasidalint citata iš vieno labai šiai temai tinkančio filmo, kuri privers susimąstyti:

      „Deja, niekas negali pasakyti, kas yra Matrica. Tu turi tai pamatyti pats.“, - Matrica. 

      Skaityti komentarus