°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Tavo gyvenimas neapsiriboja tik vienu keliu

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-03-11 08:00:00

      Kartais gali pasirodyti, kad kelias, kuriuo pasirenkame eiti yra jau iš anksto suplanuotas, tad bet kokia kaina turime nenuklysti į šalį. Nuo pat mažens mes semiamės išminties iš artimiausių žmonių – mūsų tėvų. Po kurio laiko imame lankyti mokyklą. Tuo metu pradedame stebėti kitus žmones, žiūrėti TV laidas bei filmus.

      Stebėdami pasaulį mes susikuriame idėją, kaip gyvenimas turėtų atrodyti; atrandame geriausią būdą žaisti šį „žaidimą“. Bet koks yra tas „geriausias“ būdas?

      Kiek kartų mes esame girdėję frazę „Tai ne pats geriausias sprendimas“ arba „Tai ne pats geriausias sprendimas šeimai“. Kai bandote išanalizuoti abi frazes, suprantate, kad žodis „geriausias“ yra subjektyvus. Kas „geriausia“ vienam žmogui, nebūtinai bus „geriausia“ kitam. Juk žmogaus supratimas priklauso nuo įsitikinimų sistemos, kurią jis susikūrė gyvenimo bėgyje. Tai svarbiausias dalykas, kurį turime suvokti.

      Mes įstringame įsitikinimų sistemose

      Bet kokiu atveju abu scenarijai turi vieną bendrybę: įsitikinimas, kad egzistuoja „geriausias“ pasirinkimas ar sprendimas. Kai mes susikuriame tokius įsitikinimus, mes apribojame save. Mes nebejaučiame, kas „geriausia“, vietoje to analizuojame ir nusprendžiame, kas „geriausia“, remiantis patirtimi; dažnai praeities situacija nebūna tokia pati, kokia yra dabar.

      Paanalizuokime vaiko, kuris ką tik baigė mokyklą gyvenimą. 9 vaikams iš 10 bus sakoma ir jie tuo šventai tikės, jog „geriausias“ sprendimas, kokį jie gali priimti – tęsti mokslus universitete ar kolegijoje. Nesvarbu, kad jie nežino, ką nori mokytis ar kad jų studijos gali kainuoti 100.000 JAV dolerių, vis tiek dauguma kartos, jog tai „geriausias“ sprendimas ir tuo didžiuosis.

      Vėliau jiems bus sakoma susirasti darbą, kad galėtų nusipirkti namą, lyg namo pirkimas būtų pats protingiausias sprendimas. Ar vaikas turėtų gyventi pasaulyje, kuriame išsikeroję šie įsitikinimai? Jie net priims sprendimus, reikš jausmus, kurs pasitikėjimą savimi remdamiesi šia sistema. Kiekvienas sprendimas, kurį jie priims, priklausys nuo tikėjimo sistemos, kurios jie buvo mokomi nuo pat gimimo.

      Net tokius pasirinkimus kaip studijų kryptis, darbas, mašina, kaip išleisti ir taupyti pinigus, kokio tipo namą pirkti lems įsitikinimų sistema. Kas iš tikrųjų čia vyksta? Mes įsivaizduojame, kaip idealus gyvenimas turėtų atrodyti arba kas „geriausia“ mums ir apribojame savo pasirinkimus.

      Užslėpta tiesa

      Norite išgirsti tiesą? Visa tai nėra tiesa. Tai tik įsitikinimai. Perspektyvos, idėjos. Tačiau mes dažnai remiamės tuo ir tie įsitikinimai įsišaknija mūsų mintyse, todėl nebegalime pakeisti savo mąstymo. Ir kai depresija ar nerimas užklumpa mus, mes manome, kad esame užstrigę, tad pamirštame peržvelgti savo įsitikinimus, kurie dažniausiai ir spaudžia mus į kampą, deja, bet mes to nesuprantame.

      Pažvelkite į mūsų pasaulį. Mes dažniausiai vaikomės tų pačių dalykų, nes esame įsitikinę, jog to reikia norint gyventi gerai. Kiekvienas pasaulio kampelis turi savo gerovės versiją. Kieno gyvenimą jūs iš tikrųjų gyvenate? Kieno svajones jūs vejatės ir bandote įgyvendinti? Mes įtikime tuo ir imame aukoti save, savo sveikatą, dvasinius troškimus tam, kad galėtume įgyvendinti kažkieno „geriausių“ sprendimų idėją.

      Grįžkime prie vaiko, apie kurį kalbėjome prieš tai. Dabar jis jau jaunas vyras ar moteris ir dirba darbą, kurio jis/ji nemėgsta. Tačiau uždirbtų pinigų užtenka susimokėti sąskaitas ir atitinka įsitikinimų sistemos normas. Dažnai žmonės, supantys jį/ją kalbės, kad jų sprendimai yra „geriausi“, nes jie augo tokioje pat įsitikinimų sistemoje. „Jūs turite paaukoti kažką, jūs turte labai daug dirbti tam, kad susikurtumėte gerą gyvenimą!“ tai mes girdime pastoviai. Tačiau kas sugalvojo, kas yra „geriausia“? Netgi, kai tas suaugęs vaikas išreiškia liūdesį ar nusivylimą realybe, mes toliau stengiamės padrąsinti jį tam, kad apsaugotume „geriausių“ įsitikinimų sistemą.

      Mes paimame šį be galo kūrybingą individą, žaidžiantį didžiulėje žaidimų aikštelėje, vadinamoje Žemė, ir apribojame jį siauru takeliu, kuris, mūsų nuomone, yra „geriausias“. Vietoje to, kad galėtų pats priimti sprendimus, jis turi labai mažai pasirinkimų, kurie, kažkieno manymu, yra patys „geriausi“, nors individui taip neatrodo.

      Dar skaudesnė tiesa

      Egzistuoja dar skaudesnė tiesa, mes stebime ir teisiame kitus, kai jie priima „neteisingus sprendimus.“ Pagalvokite, ką jūs galvojate apie tuos, kurie pastoviai keičia nuomonę ar pasirinkimus. Ką mes tuomet sakome? „Jiems reikia pagaliau apsispręsti ir grįžti į vėžias.“ Kokias vėžias? Ar yra kažkokios vėžios? Kas tai sugalvojo? „Jie nepriėmė protingo sprendimo, kur investuoti pinigus arba kokį būstą įsigyti, todėl už tai turės sumokėti ateityje.“ Kas nusprendė, kad kai kurie sprendimai yra geresni nei kiti?

      Jūs esate savo gyvenimo kūrėjai. Jūs galite pasirinkti, kokio tipo gyvenimą norite kurti. Ir žinote ką? Jei jūs priimsite sprendimą, tačiau vėliau nuspręsite, jog norite elgtis kitaip, jūs laisvai galite taip elgtis!

      Nesvarbu, kokias istorijas pasakojame sau: „jau per vėlu, aš nebegaliu to pakeisti, tai per brangu.“ žinokite, kad tai iliuzijos. Jūsų niekas nevaržo priimti sprendimo, kuris jūsų gyvenimą pakeistų kardinaliai, net jei jį kūrėte 30 metų. Nepamirškite paklausti savęs: gyvenimas, kurio trokštate, tikslai, kuriuos nusistatėte, kieno jie iš tikrųjų yra? Kur jūs pirmiausiai apie tai išgirdote? Ar jie sklinda iš jūsų širdies? Ar buvo įbrukti jums?

      Įsiklausykite savo vidinio balso, ko jūs iš tikrųjų norite ir kaip trokštate išreikšti save. Pradėkite ir kurkite SAVO svajonių gyvenimą. Greitai pastebėsite, kad galite sukurti, ko tik panorėsite.

      Prisiminkite, nėra teisingo arba neteisingo kelio. Svarbu prisiminti praeitį ir priimtus sprendimus bei paklausti savęs: „Ar apie tokį gyvenimą svajojau? Ar jaučiuosi ramus/rami? Ar esu savimi? Ar mano veikla įkvepia mane? Ir jei atsakymas yra ne, jūs galite susikurti naują kelią ir įvertinti savo jausmus iš naujo. Sekite tai, kaip jaučiatės, o ne kas, jūsų manymu, yra teisinga arba ne. Mūsų gyvenimas atspindi mūsų sąmoningumo lygį.  

      Skaityti komentarus