°C
      2024 03 19 Antradienis

      Tomas Gudėnas: Yra tik du tipai žmonių - nelaimių vengėjai ir laimių kūrėjai

      Nuotrauka: Pixabay.com | Minfo koliažas

      Autorius: Tomas Gudėnas
      2022-09-27 09:00:00

      Taip kaip valgydami duoną gauname angliavandenių, o valgydami pupeles gaunam baltymų, taip ir klausydami apie konfliktus gauname streso, o domėdamiesi meile gauname išminties. Tuo ir skiriasi laimės kūrėjai nuo nelaimės vengėjų.

      Kaip jums išradimas? Surinkti informaciją apie visus pasaulio įvykius, kurie gali mus išgąsdinti, papiktinti ir sukelti pavydą. Suredaguoti visą šią informacinę bombą į vieną leidinį ir platinti masiškai. Kad visi, kam reikia žinoti apie tai, kas vyksta pasaulyje, galėtų iš ryto, ar grįžę namo susileisti informacinį kokteilį nuo kurio užverda kraujas.

      Siaubo filmai, kriminalinės istorijos ir vaizdai iš kruvinų konfliktų veikia mūsų hormonų sistemą. Pavojaus akivaizdoje išskiriamas adrenalinas pakeičia mintis, jausmus ir elgesį. Apie tolimą konfliktą sužinojęs žmogus gan dažnai to konflikto pyktį ir kerštingumą parsineša į vaikų kambarį, prie vakarienės stalo ar net į lovą. Tai, kas buvo toli, dabar jau čia pat. Kitų skausmas nesumažėjo, o paplito kaip virusas. Yra tik viena žmonių rūšis kuri išgyvento skausmo neparneša namo. Tie, kurie yra atjaučiantys. Tie, kurių pagarba gyvybei neužgęsta dėl kažkieno paklydimo.

      Žinoti apie tai, kas vyksta pasaulyje, gali būti vertinga. Bet ne tada, kai didžioji kartojamos informacijos dalis yra kruvina. Tada pasąmonė susidaro iškreiptą pasaulio vaizdą. Pradedama tikėti, kad ši žemė - tai pragaras. Nors pavojus iš tiesų yra mažytė šio pasaulio dalis. Pavojus ir skausmas egzistavo nuolat, bet masinės informacijos sklaidos priemonės priverčia mus patirti skausmą, kuris kyla už tūkstančių kilometrų tarytum jis būtų čia pat. Viso pasaulio skausmas gali būti sutelktas vienam žmogui. Toks žmogus pradeda gyventi kaip nelaimių vengėjas. Jis žino apie bankrotus, plėšikus, infliaciją, teroristus, šarlatanus, karus, užkrečiamas ligas, politinius skandalus ir gyvena taip, kad galėtų išvengti to, kas baisu. Visa energija skirta, kad sumažinti tikimybę patekti į bėdą. Visos svajonės pamirštos, asmeniniai tikslai dingo, svarbiausia tiesiog išgyventi. Jaučiamas amžinas nepriteklius ir nepasitenkinimas. Atrodo, kad visi lipa ant galvos, nori išnaudoti ir niekuo negalima pasitikėti. 

      Žmonės, kurių informacijos lauke dominuoja įkvepianti, raminanti, džiuginanti ir stebinanti informacija, gyvena kaip laimės kūrėjai. Jie išnaudoja laiką, kad artėtų prie to, kas juos džiugina. O artėdami prie džiaugsmo, automatiškai išvengia didžiosios nemalonumų dalies. O kai nemalonumai nutinka, su jais susitvarko ir juda toliau. Šie žmonės nesikoncentruoja į tai, kaip išgyventi. Kadangi jie paskyrė savo energiją augimui, jie išmoko klestėti.

      Šalia laimės kūrėjų gyventi gera. Jauti palaikymą, tau atleidžia už klaidas, tave mato ir leidžia būti savimi.

      Šalia nelaimių vengėjų tenka nuolat girdėti skundus, paranojiškus perspėjimus, kaltinimus ir kontroliuojančius žodžius. Reikia stengtis, kad pritapti ir gauti palaikymą. Mes ne visuomet galime pasirinkti, kas yra šalia. Bet mes visuomet galime pasirinkti, kas esame tiems, kas yra šalia. Ir jeigu šalia yra žmogus duobė, būkime žmonėmis kalnais, tais, šalia kurių galima pamatyti aukštesnę perspektyvą.

      Skaityti komentarus