°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   U. Kiguolis: „Ne pseudo specialistams kištis į žmonių privatumą ir vertinti tai, ko patys gali ir nesuprasti“

   Nuotrauka: U. Kiguolio Facebook įrašo iliustracija

   Autorius: U. Kiguolio Facebook įrašas
   2018-12-01 08:00:00
   2018-12-01 08:00:00

   Netylant kalboms apie Vaikų teisių apsaugos įstatymą, aiškiai išdėstysiu savo poziciją ir aš.

   Taip, aš tas, kuris protestuoja prieš įstatymą, poįstatyminius aktus, tas, kuriam grėsmių lygių vertinimo lentelės ir jas ruošę pseudo specialistai kelia susirūpinimą jų adekvatumu.

   Aš tas, kurį sisteminė žiniasklaida vadina norinčiu sugrąžinti smurtą tamsuoliu. Kad apsiginti nuo visiško melo ir propagandos norėčiau pasakyti, kas iš tikro yra radikaliai taisytina įstatyme ir poįstatyminiuose aktuose. 

   Negali būti parašyta juodu ant balto absoliučios nesąmonės, kurias pagal įstatymo raidę taikytų tokie pseudo specialistai kaip Ismailovas ir co. Negali būti jokių spekuliacijų, kad už tai ir tai niekas neatiminėja, neatiminės vaikų, kai priešingai yra parašyta pačiam įstatyme.

   Svarbiausia, mano manymu, turėtų būti neinterpretuojama bet kaip (t.y. nepalikta laisvė neišprusimui ir demagogijai), tai vaikų nepriežiūros sąvoka.

   Vaiko nepriežiūra apskritai yra slidžiai suvokiamas reikalas. Yra vaikų besimokančių tik namuose, ir laikančių tik mokyklos atsiskaitymus. Yra ir tokių, kurie į tai, kas reikalinga jų vaikui žiūri kitaip ir mokina kitus dalykus, nei gali pasiūlyti mokykla. Yra vaikų, kuriuos mokint gali kiek nori ir ką nori, jie mokysis dvejetais, visa tai nesuvokiančių darbuotojų dėka, bei abstrakčiai parašyto įstatymo gali būti užskaitoma kaip nepriežiūra.

   Tas pats medicinos srity, vieni šventai įtikėję farmakologinių preparatų stebuklinga galia, gali įsivaizduoti, kad nesilankanti pas gydytojus šeima (tas netgi parašyta tiesiai juodu ant balto dabartinėse grėsmių vertinimo lentelėse), nevartojanti tablečių, skiepų yra kažkokia neprižiūrėta šeima. Tiek gydytojams, tiek vaikų teisių specialistams gali būti toli iki žinių, kurias turi tėvai. Ypač, kai cheminė medicina jau šimtmečiais bando nuneigti alternatyvios medicinos teikiamą naudą ir vis nesėkmingai. 
   Visa tai gali tapti prievartos įrankiu pas papirktus ar mažai ką apie sveikatą suvokiančius "specialistus". Vaikai negali būti įkaitais, kai specialistams trūksta žinių. Ypač rajonuose.

   Tas pats su finansais. Jokiu būdu negali vaikai būti atimami, jei šeima dėdama visas išgales duoda vaikui tiek, kiek gali. Vieni gali pirkti drabužius ir daiktus tik iš humanos, kiti iš versace. Ir dar didžiulis klausimas, kuris vaikas realiai yra labiau prižiūrėtas ir mylimas. 

   Net apie mityba tas pats. Darželiuose, mokyklose vaikai gali ir turi teisę negerti pieno, nevalgyti kotletų, dešrelių, sintetinių saldumynų. Kas auklėtojoms ir kitiems mažai ką besuprantantiems gali atrodyti kaip, kad vaikas nieko nevalgo, gal turi kokių sutrikimų, gal šeima nesirūpina, neprižiūri. Negali būti jokių interpretacijų šia tema.

   Ne pseudo specialistams kištis į žmonių privatumą ir vertinti tai, ko patys gali ir nesuprasti.

   Galiausia norisi paaiškinti, kad mitinge dalyvavusieji ir įstatymui besipriešinantys, bei pataisas kuriantys jokiu būdu nėra už smurtą ar jo sugrąžinimą. Visi mes už bausmes atitinkančias nusikaltimą. 

   Taip, be abejo negalima pliaukšnoti per ranką, bet taip pat negalima už tai ardyti šeimas. Kaip ir negalima eiti ne per perėją, o už tai sodinti į kalėjimus.

   Tie, kas bent kiek supranta apie ką aš čia, prašau dalintis. Visų mūsų aktyvumas šiose temose gali nulemti ateitį, kokioje gyvensime.

   Bendravimo instrukcija mano profilyje:

   1. Neišmokę elementarios pagarbos individai baninami po pirmo įspėjimo. Jei to mama neišmokė vaikystėje, paaiškinu: nepažįstami žmonės tarpusavyje bendrauja kultūringai, kreipdamiesi vieni į kitus kreipiniu JŪS.
   2. Piktybiniai troliai, vaxeriai, karnistai, fanatai, užprogramuoti robotukai ir botai baninami be perspėjimo. Sakinyje pagrindinis žodis yra PIKTYBINIAI.
   3. Neskaitantiems informacijos bet kokia tema, keliantiems aršias diskusijas be elementarių basic žinių diskutuojama tema ir visaip bandantiems diskredituoti, žeminti įvairius autorius, vietoj pačios info skaitymo - baninami po perspėjimo.
   Tiems, kam taisyklės nepatinka - įkvėpkite, iškvėpkite ir išeikite.

   Skaityti komentarus