°C
   2019 06 16 Sekmadienis

   Ar lietuviai vis dar skaito knygas, ir ar įmanoma apkeliauti ES nemokamai?

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Z KARTA informacija
   2018-12-09 18:00:00

   Laidoje ,,Z KARTA'' klausime: ar lietuviai vis dar skaito, kodėl vis dar kyla ,,karas” tarp skirtingų miestų dėl gražesnės eglutės ir kada išmoksime džiaugtis Kalėdomis? Dalinsimės bibliotekininkės, lietuvių kalbos mokytojos ir mažųjų auklėtinių bei renginio vedėjos, teatro ir kino aktorės – Ilonos Balsytės mėgstamiausiomis knygomis, šilčiausiais prisiminimais apie skaitymą ir jo svarbą šiandieną. Jūsų laukia reportažas iš Lietuvos Respublikos Prezidentūros. Sužinosite, kokia situacija Lietuvos bibliotekose, bandysime atsakyti į klausimus, ar knygos brangsta ir kas gali parašyti knygą šiandieną? 

   „Šimtmečio Knygų Kalėdos – visų knygos bičiulių šventė! Ir didelių, ir mažų. Vieni kitiems, bibliotekoms ir visai Lietuvai dovanokime skaitymo džiaugsmą bei šviesą. Sukurkime „Knygų Kalėdas“ kartu“, – sakė šalies vadovė. Akcija kasmet iš naujo papildo bibliotekų lentynas ir skaitytojų gretas. Tačiau neretai bibliotekos turi vos vieną populiarios knygos egzempliorių, kurio eilėje po keletą mėnesių laukia dešimtys skaitytojų. Kartais norimos ir ieškomos knygos bibliotekoje nėra. Todėl šiais metais „Knygų Kalėdos“ kviečia šalies bibliotekoms dovanoti laukiamiausių knygų.

   Akcijos svetainėje skelbiama, kokių knygų bibliotekos laukia labiausiai. Pasak Prezidentės, knyga – puiki dovana kiekvienam, o padovanota bibliotekai, ji taps šimtmečio dovana visai Lietuvai, kuri džiugins ne vieną skaitytoją. Padovanojus knygą iš bibliotekų pateikto sąrašo, galima ne tik sutrumpinti jos laukiančiųjų eilę, bet ir prisidėti stiprinant skaitymo įgūdžius. Tradiciniame prieškalėdinio laikotarpio startą simbolizuojančiame renginyje Prezidento rūmų Baltojoje salėje susirinkę vaikai, bibliotekininkai ir akcijos bičiuliai klausėsi aktorės Ilonos Balsytės ir muzikanto Martyno Kuliavos dainų ir knygų skaitymų bei choro „Singphonics“ atliekamų tradicinių kalėdinių giesmių.

    

   Valstybės vadovės inicijuotą akciją įkvėpė gautas Lietuvos vaikų laiškas, kuriame jie papasakojo bibliotekose pasigendantys naujų knygų. Nuo 2011 metų „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius ir skaitytojus sutelkiančiu judėjimu. Knygas dovanoja ne tik ištikimiausi bibliotekų skaitytojai, bet ir bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados. Per visą akcijos laikotarpį bibliotekoms padovanota per 272 tūkst. knygų.

   Antrojoje laidos dalyje svečiuosis Jonas ir Patricija, kurie pasidalins savo įspūdžiais iš projekto „Discover EU“. Tiksint paskutinėms projekto antrojo sezono paraiškos minutėms, kalbėsimės kaip būnant aštuoniolikos išdrįsti ir pasinaudoti galimybe, traukiniais keliauti į gražiausias Europos vietas nemokamai. Asmeninė dalyvių patirtis sako viena – keliavimas savarankiškai yra vienas geriausių būdų išmokti orientuotis žemėlapiuose, labiau pasitikėti savo sugebėjimais ir puikus būdas susirasti naujų draugų, pažinti kitas kultūras ir mentalitetą. 

   Visi atsakymai ir daugybė informacijos laidoje ,,Z KARTA” jau pirmadienį! 

   Laidą veda Lukas Paškevičius ir Rūta Dailidytė. Jei praleidai laidą, visus įrašus gali rasti mixcloud paskyroje www.mixcloud.com/zkarta

    Laidos ,,Z KARTA'' informacija

   Skaityti komentarus