°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   Baigtas tyrimas dėl farmacijos bendrovės darbuotojų ir gydytojų korupcijos

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-11-25 16:00:00

   Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto korupcijos tarp farmacijos bendrovės darbuotojų ir gydytojų.

   Įtarimai pateikti juridiniam asmeniui – farmacijos bendrovei – ir 11 fizinių asmenų, pranešė prokuratūra.

   Per ikiteisminį tyrimą nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje, įtariama, dalyvavo 12 farmacijos įmonės darbuotojų. 

   Bylos duomenimis, dalis šios grupės narių – bendrovės vadybininkės – galėjo susitarti su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti, o vėliau suleistų būtent jų įmonės platinamus produktus.

   Jie kaltinami veikę organizuotoje grupėje.

   Baigtoje byloje juridiniam asmeniui – farmacijos bendrovei – pateikti įtarimai dėl papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Septyni farmacijos bendrovės atstovai įtariami papirkimu, dalis jų – ir apgaulingu apskaitos tvarkymu, keturi gydytojai –kyšininkavimu.

   Atliekant tyrimą apklausta daugiau nei 1100 asmenų ir surinkta duomenų, kad gydytojams papirkti nuo 2014 metų iki 2015 metų pradžios kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 74 tūkst. eurų.

   Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui buvo sudariusi specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių pareigūnų tyrimo grupę.

   Ikiteisminis tyrimas jau anksčiau baigtas 80 gydytojų ir penkių farmacijos bendrovės darbuotojų atžvilgiu, jiems pripažinus kaltę, priimti procesiniai sprendimai. Kyšių sumos konfiskuotos, skirtos įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, taip pat skirtos baudos.

   Šioje byloje proceso dalyviai jau yra sumokėję daugiau kaip 100 tūkst. eurų, kuriais papildytas valstybės biudžetas. Taip pat Valstybinė mokesčių inspekcija farmacijos bendrovei yra pateikusi ieškinį dėl daugiau kaip 39 tūkst. eurų.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Rita 2020 25 11 09:13

   O tai lyg kitų miestų ligoninių daktarai to nedarė, darė visi, nes pinigais apšale, kam jiems dirbti. Jai pinigų gauna kiek nori. Visada anksčiau slampinedavi farmacijos vadybinkai po kabinetus ir usiminejo tuo pačiu, ir vėl prie to pačio gryžo. Kada nepriklausomas žurnalistas celofanas Kundrotas, kolega K. Juraicio pasakė per joutube zines kad Lietuvos gydytojai važinėja susitikti su farmacinkais Lenkijo, pasiimti atkatus,. Į Lenkiją susitikti, saugumo sumetimais. Ir celofanas. Kundrotas žinių laido paminėjo, kad tai visiems žinoma bet niekas nieko nežiūri ir tai vyksta iki šiol. Visos Lietuvos daktarai pasidavė farmacinkais.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai