°C
   2019 02 16 Šeštadienis

   Lankytojams vėl leidžiama kilti į Gedimino kalną

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2018-08-08 20:00:00
   2018-08-08 20:00:00

   Po maždaug aštuonių mėnesių pertraukos sostinėje esantis tvarkomas Gedimino kalnas vėl tapo atviras lankytojams, paskelbė Lietuvos nacionalinis muziejus.

   „Vilniečiai ir miesto svečiai vėl kviečiami aplankyti Gedimino kalną ir Gedimino pilies bokštą. Pakilti į kalną visi norintys galės istoriniu taku nuo Vilnios upės pusės“, – teigiama pranešime.

   Anot jo, imantis papildomų saugumo priemonių kalno teritorija lankytojams bus prieinama nuo 7 iki 21 valandos.

   Gedimino kalnas dėl tvarkymo darbų buvo uždarytas nuo 2017 metų lapkričio 4 dienos.

   Vyriausybė dėl nuošliaužų nuniokoto Gedimino kalno būklės pernai gruodį valstybės mastu paskelbė ekstremalią situaciją.

   Iš viso Gedimino kalno tvarkymui, įskaitant avarinės būklės likvidavimą, per daugiau nei dvejus metus išleista 3,7 mln. eurų. 

   Vykdant darbus, kartu atlikti ir archeologiniai tyrimai ieškant 1863-1864 metų sukilimo dalyvių palaikų – rasta 17 sukilėlių. Iš viso, archeologų ir istorikų duomenimis, kalne galėjo būti palaidotas 21 sukilėlis, įskaitant jau, kaip manoma, rastus sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko palaikus.

   Archeologai, vykdydami tyrimus, taip pat aptiko pastato liekanas – preliminariai nustatyta, kad jis statytas XVI amžiuje. 

   Baigti kalną tvarkyti svarstoma iki 2022 metų.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus