°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Minima Žemės diena ir astronominis pavasaris

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-03-20 16:00:00

      Kasmet kovo 20-ąją minima Žemės diena. Šią dieną ateina astronominis pavasaris arba pavasario lygiadienis - dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

      1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Nuo 1992 metų Žemės diena oficialiai minima ir Lietuvoje.

      Tradiciškai pavasario lygiadienio metu skambant varpeliui lyg pritarimui į taikos varpo dūžį, Jungtinėse Tautose pakeliama Žemės vėliava. Tuo pačiu metu skambantys ir susilieję į visumą valstybių varpų garsai simbolizuoja tautų susitelkimą saugoti Žemę. 

      Žemės dienos tikslas - ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, neatsakingą vartojimą, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną. 



      Trečiadienio vakarą Vilniaus etninės kultūros centras vilniečius ir miesto svečius Šventaragio slėnyje kviečia budinti žemę ir drauge pasitikti pavasarį. 

      „Šviesos sėja“ - taip šiemet pavadintas tradicinis pavasario lygiadienio renginys, kuriame susipins dūdmaišio garsai ir paslaptingas sutartinių skambesys. Šventaragio slėnyje sužibs baltiški ženklai, simbolizuojantys sugrįžtančią Saulę. Slėnyje šešiose ledo skulptūrose pražys ir pavasario gėlės. 



      Renginyje dalyvaus gausus entuziastingų Vilniaus miesto moksleivių būrys. Moksleiviai iš žvakių išdėlios baltiškus ženklus ir juos įžiebs. Renginio metu sutartines giedos folkloro ansamblis „Labingis“. 

      Skaityti komentarus