°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   N. Puteikis: ,,Ar šį mitingą organizuoja konservatoriai? Tikrai ne"

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: N. Puteikio Facebook paskyra
   2018-12-06 13:00:00
   2018-12-06 13:00:00

   Seimo nario Naglio Puteikio komentaras apie planuojamą gruodžio 9 dienos mitingą:

   Kodėl eisiu į sekmadienio mitingą ir kitus agituosiu eiti? Nes šiame mitinge bus ginamas viešas interesas - dirbančių teisė gauti orų (kaip kaimyninėse šalyse) atlyginimą. 

   Ar šį mitingą organizuoja konservatoriai? Tikrai ne. Mitingą organizuoja ~ 50 profsąjungų, o ne A. Tapinas. Jis tik vienas iš koordinatorių.


   TS-LKD visada buvo prieš streikus ir tos linijos laikosi -prieš keletą savaičių Mokytojų namuose vykusiame mokytojų suvažiavime du Seimo nariai konservatoriai E. Pupinis su V. Juozapaičiu kalbėjo frakcijos vardu - agitavo prieš streiką ir buvo mokytojų nušvilpti. Aš agitavau už, nes matau, kad niekas su streikuojančiais realiai nesidera, nes ŠMM nesiunčia tikrų gerų gabių derybininkų. Tiesa, jau savaitė, kaip nebesiunčia jokių. Vadinasi, be streikų ir mitingų mokytojų prašymas pakelti algas penktadaliu nebus patenkintas.


   Ar 1/5, t. y. 20% yra daug? Ne, nes toks yra EBPO šalyse geros praktikos mokytojo algos standartas yra 20% daugiau, nei vidutinė alga, o dabar tiek jie ir gauna. O tai tik 60 mln., o ne 300. O 60 mln. surasti lengvai galima pačios ministerijos viduje. Apie machinacijas su keliolikos milijonų nereikalingais pirkimais šios ministerijos Ugdymo centre daug rašė spauda. O tokių centrų prie šios ir kitų ministerijų - kelios dešimtys. Įsteigė šias pinigų plovyklas ankstesnės valdžios, laikas jas išsklaidyti, o sutaupytus pinigus skirti algų didinimui.

   Skaityti komentarus