°C
   2020 09 24 Ketvirtadienis

   N. Venckienė kaltinimų nepripažįsta

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-11-07 15:00:00

   Buvusios teisėjos Neringos Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė teigia, kad vykusioje apklausoje N. Venckienė kaltinimų nepripažino. Advokatė tiksisi, kad teismas nuspręs N. Venckienei neskirti griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo.

   „Ji davė nuoseklius paaiškinimus ir neprisipažįsta nė dėl vieno kaltinimo (...) Aš labai tikiuosi, kad teismas ją paleis, jūs pagalvokite: 21 mėnesį ji buvo sulaikyta. Per visą savo darbo praktiką nesu mačiusi, kad būtų taikoma tokia žmogaus nuteisimo praktika (...) Prašyti suėmimo neadekvatu ir neproporcinga“, – teigė N. Venckienės advokatė S. Žukauskienė.

   Anot advokatės, jos prašoma kardomoji priemonė N.Venckienei - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

   Kardomųjų priemonių skyrimą spręs Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai.   Ketvirtadienio rytą Kauno tardymo izoliatoriuje vyko buvusios teisėjos N. Venckienės apklausa.  

   ELTA primena, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Tomas Krušna vėlyvą trečiadienio vakarą patvirtino, kad N. Venckienė iš JAV pargabenta į Lietuvą.  Anot jo, N. Venckienė bus sulaikyta 48 valandoms, o toliau kardomąsias priemones taikys teismas.   Tenkindama Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę JAV nurodė, kad pagal šios šalies įstatymus N. Venckienė Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų: dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui. Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos 2015 m. Generalinės prokuratūros prašyme dėl ekstradicijos, baudžiamasis persekiojimas negalės būti vykdomas.

   ELTA primena, kad, Seimui 2013 metais panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, buvusi teisėja išvyko iš šalies. 2018 metų vasarį ji buvo suimta ir kalinama Čikagos kalėjime.

   Pati N. Venckienė tvirtina, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

   Skaityti komentarus