°C
   2022 08 15 Pirmadienis

   Prezidentas JAV verslininkams: Lietuva yra puiki kryptis investicijoms ir verslo plėtrai

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   Autorius: ELTA informacija
   2022-07-02 21:00:00

   Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas darbo vizitą Filadelfijoje, JAV, šeštadienį susitiko su verslininkais. Susitikime taip pat dalyvavo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

   „Lietuvos ir JAV ekonominis bendradarbiavimas – tiesioginės investicijos ir prekyba lietuviškos kilmės prekėmis – 2021m. pastebimai išaugo. Turime didelį potencialą spartų ekonominio bendradarbiavimo tempą įvairiose verslo srityse išlaikyti ir stiprinti“, – teigė prezidentas.

   Kreipdamasis į JAV verslo bendruomenę, šalies vadovas sakė, kad Amerikos lietuvių verslininkų ir ekonominės diplomatijos indėlis į dvišalio transatlantinio bendradarbiavimo plėtrą yra itin svarbus. G. Nausėda pabrėžė, kad Lietuva yra šalis su perspektyvia, dinamiška ir sparčiai augančia ekonomika, todėl JAV, Kanados įmonėms galėtų būti patrauklia investicijų kryptimi.

   Pasak prezidento, Lietuva užsienio investuotojams gali pasiūlyti puikių talentų, tvarią energetikos sistemą, makroekonominį atsparumą, žinias gyvybės mokslų, dirbtinio intelekto, informacinių technologijų ir kitose srityse.

   Kaip skelbiama Prezidentūros pranešime, JAV yra antra pagal dydį lietuviškos kilmės prekių rinka (2021 m. prekių eksporto į JAV augimas – 72 proc.). Sukauptos tiesioginės JAV investicijos Lietuvoje išaugo nuo 317 mln. eurų 2020 m. pabaigoje iki 603 mln. eurų 2021 m. pabaigoje.

   Skaityti komentarus