°C
   2020 09 24 Ketvirtadienis

   R. Karbauskis apie naujai siūlomą automobilių registracijos mokestį: sprendimas tenkins visus

   Nuotrauka: Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

   2019-11-07 13:00:00

   Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad naujai siūlomas automobilių registracijos mokestis tenkins visus, kitu atveju Lietuvai gresia baudos iš Europos Komisijos (EK).

   „Jis paliečia tik automobilius, kurie bus pirmą sykį registruojami Lietuvoje ir lubos bus visai kitokios nei anksčiau. (...) Dabar maksimali suma pačiam taršiausiam automobiliui yra 760 eurų“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

   Jo teigimu, visuomenė neturi baimintis, kad mokestis bus taikomas tiems automobiliams, kurie dabar yra Lietuvoje.

   „Mes į atsižvelgėme, priėmėme sprendimą, kuris tenkins visus. Jei mes to sprendimo nedarytumėm, tokiu atveju mums gresia kelių šimtų milijonų eurų bauda iš Europos Komisijos dėl to, kad mes nedarome žingsnių mažindami taršą“, – kalbėjo R. Karbauskis.

   ELTA primena, kad Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projektą.   Mokesčio objektas būtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, pirmą kartą registruojamos Lietuvos kelių transporto priemonių registre. Mokestį mokėtų pirmą kartą registruojamos motorinės transporto priemonės valdytojas.

   Jeigu Seimas pritartų, mokestį mokėtų mokesčio mokėtojai, atliekantys registraciją nuo 2020 metų sausio 1 dienos.

   Skaičiuojama, kad mokesčio dydis svyruos nuo 40 iki 760 eurų. Tikimasi, kad kasmet šis mokestis valstybės biudžetą papildys apie 15 milijonų eurų.

   Skaityti komentarus