°C
      2024 03 29 Penktadienis

      R. Karbauskis: biudžetas, kurį priims Seimas, skirsis nuo Vyriausybės teikimo

      Nuotrauka: BNS nuotr.

      Autorius: BNS informacija
      2019-12-03 11:00:00

      Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad biudžetas, kurį priims Seimas, skirsis nuo pirmadienį Vyriausybės pristatyto varianto.

      Pasak didžiausios Seimo frakcijos vadovo, parlamentas priims bankų turto, prekybos tinklų apyvartos bei taršos mokesčius, tad Vyriausybės liepą suplanuotas išmokų didinimas bus perkeltas sausiui.

      „Biudžetas, kuris pateiktas vakar, skirsis nuo to, kurį Seimas priims. Priėmus mokestinius įstatymus, mes visus sprendimus perkelsim iš liepos pirmos, kaip siūlo Vyriausybė, į sausio pirmą. Ir pensijų didėjimas, prezidento siūlymas, bus nuo sausio pirmos, ne liepos pirmos, ir vaiko pinigų klausimai 60–100 eurų bus nuo sausio pirmos, 70–100 nuo liepos pirmos“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

      Jis teigė, kad „ir bankų, ir prekybos tinklų, ir sutvarkytas taršos mokestis, jie bus priimti nuo sausio pirmos“, ir šie sprendimai aptarti su Ministrų kabinetu. Seime tuo tarpu svarstoma bankų turto ir prekybos centrų apyvartos mokesčius atidėti liepai.

       „Tai yra sprendimai, kurie aptarti su Vyriausybe, nėra kažkaip nederinta, paprasčiausiai Vyriausybė neturi aiškumo dėl mokestinių įstatymų priėmimo, mes esam įsitikinę, kad mums užteks balsų“, – kalbėjo R. Karbauskis. 

      Vyriausybė pirminiame projekte buvo pateikusi nuosaikų pasiūlymą kelti vaiko pinigus nuo sausio 10-čia eurų – iki 60 eurų, daugiavaikėms šeimoms ir neįgaliesiems – iki 100 eurų. Koreguodamas biudžeto projektą, Seimas pasiūlė vaiko pinigus didinti atitinkamai iki 70 ir 100 eurų.

      Pirmadienį patikslintame biudžeto projekte Vyriausybė jau pasiūlė atidėti vaiko pinigų kėlimą iki 60 eurų pusei metų – iki liepos 1-osios. Daugiavaikėms ir nepasiturinčioms šeimoms pinigai iki 90 eurų didėtų jau nuo sausio, dar 10-čia – nuo liepos.

      Seimas svarsto Finansų rinkos dalyvių ir Stambios prekybos mokesčius, valdantiesiems siekiant į biudžetą surinkti daugiau pajamų, būtinų didinti pensijas ir „vaiko pinigus“.

      Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė praėjusią savaitę teigė, kad bankų turto ir prekybos centrų apyvartos mokesčiai galėtų įsigalioti ne anksčiau nei nuo kitų metų liepos.

      Stambiųjų prekybos tinklų apyvartos mokestį siūlo „valstiečiai“, o bankų turto – valdančiajai koalicijai priklausanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

      Prekybos mokestis, iniciatorių teigimu, valstybės biudžetą papildytų apie 32 mln. eurų per metus, o bankų – 52,2 mln. eurų. Šių mokesčio pajamos jau yra įtrauktos į 2020 metų valstybės biudžeto projektą.

      Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

      Skaityti komentarus