°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Seimas atmetė prezidento veto dėl mokamų testų nevakcinuotiems darbuotojams

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2021-11-11 12:10:00

   Seimas ketvirtadienį atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto anksčiau priimtoms pataisoms, kad nevakcinuoti ar COVID-19 nepersirgę darbuotojai nuo gruodžio patys mokėtų už testus.

   Už tai, kad šalies vadovo grąžintas įstatymas būtų priimtas iš naujo, balsavo 73 Seimo nariai, prieš buvo 57 ir susilaikė keturi parlamentarai.

   Atmesti prezidento veto reikėjo, kad už įstatymą balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys. Valdantieji parlamente turi 74 atstovus.

   Už įstatymą balsavo visi valdantieji, išskyrus konservatorių Valdą Rakutį, kuris per balsavimą susilaikė, tačiau vėliau paprašė, kad jo balsas būtų užskaitytas „už“.

   Tokiu atveju oficialūs balsavimo rezultatai nekeičiami, tačiau parlamentaro paskelbtas sprendimas įrašomas į Seimo posėdžio protokolą.

   Opozicinės frakcijos balsavo prieš, o du „valstiečių“ frakcijos atstovai, Algimantas Dumbrava ir Robertas Šarknickas, bei Demokratų frakcijos narė Rūta Miliūtė susilaikė.

   Atmetus veto, nuo gruodžio 1 dienos įsigalioja Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, kad periodiškai testuotis dėl COVID-19 turintys nepasiskiepiję darbuotojai tai darytų savo lėšomis.

   Šalies vadovas buvo grąžinęs pataisas argumentuodamas, kad tokie Vyriausybės inicijuoti pakeitimai nepadės valdyti pandemijos, o gali reikšmingai pabloginti testavimo dėl COVID-19 prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus. 

   Valdantieji sakė iš prezidento neišgirdę argumentų, kodėl reikia atmesti priimtas pataisas, ir teigė, jog būtina imtis visų priemonių, kurios paskatintų žmones skiepytis.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Rinkėja 2021 11 11 12:38

   Jau toks seimas nežmoniškas. kad tik tinka jiems eiti lauk ir kuo greičiau. Suplanavo farmacijos mafijai išžudyti žmones ir vykdys. užsakovai sumokėjo jiems už tai. Žmonės kurie yra protingi, supranta visą jų planų programą ,nepasiduoda. tai drbar dar įstatymą priėmė ,kad jau žudyti ,nuodyti ,ne tik suaugusius ,bet ir vaikus .Tiktai Hitleriniai valdymo įstatymai. Žudyti ,naikinti ,nuodyti. net prezidento žmoniškas atmetimas ,kad naikinti žmones ir tas negalioja. Žmogžudžių ,žudikų gauja seimą valdo.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai