°C
   2019 12 13 Penktadienis

   Vyriausioji krivė: dėl nepripažinimo „Romuva“ skųsis Žmogaus teisių teismui

   Nuotrauka: Inija Trinkūnienė, asmeninė nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-08-11 17:00:00

   Seimui birželio pabaigoje nesuteikus valstybės pripažinimo senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“, jos vyriausioji krivė Inija Trinkūnienė žada, kad bendruomenė kreipsis į Europos Žmogaus teisių teismą dėl valstybės pripažinimo.   

   „Rengiame dokumentus kreiptis į Europos Žmogaus teisių teismą “, –sekmadienį LRT radijui sakė I. Trinkūnienė. 

   Šiuo meta greta devynerių valstybės pripažintų ir Seimo paskelbtų tradicinėmis religinių bendrijų, kurioms suteikiamos išskirtinės teisės ir valstybės dotacijos, pripažintos ir keturios netradicinės – babtistai, adventistai, sekmininkai ir Naujoji apaštalų bažnyčia. 

   Visos kitos religinės bendrijos net ir oficialiai įregistruotos yra laikomos valstybės nepripažintomis. 

   BNS anksčiau rašė, kad su valstybės pripažinimu „Romuva“ įgytų teisę į žemės mokesčio lengvatą, jos kriviai būtų buvę privalomai valstybės draudžiami socialiniu draudimu, sudarytos santuokos būtų pripažintos kaip sudarytos civilinės metrikacijos įstaigoje.  

   Per 2001 metų gyventojų surašymą senajam baltų tikėjimui save priskyrė 1,2 tūkst. gyventojų, o 2011 metais – jau 5,1 tūkst. gyventojų. Pasak I. Trinkūnienės, šiuo metų skaičius gali būti išaugęs ir dešimt kartų. 

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus