°C
   2022 07 06 Trečiadienis

   Jei liūtai minta mėsa, kodėl mes turėtume atsisakyti?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-08-06 08:00:00

   Mes žmonės turime įvairiausių priežasčių, kodėl valgome mėsą ir taip bandome save pateisinti. Dažna galima išgirsti: tai natūralu, plėšrūnai tuo minta, mes turime iltinius dantis, todėl esame sutverti valgyti mėsą… Tai tik keli pasiteisinimai. Žinoma, mėsos valgymas nėra vien tik blogas dalykas, tačiau pabandykime išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų. Žmogaus psichologija nėra tokia pati kaip liūto, ryklio ar meškos… Ji labiau asocijuojama su primatais - beždžionėmis bei gorilomis. 

   Žemiau pateiktas vaizdo įrašas paneigia nusistovėjusius mitus, kuriais mes tikime. 


   Argumentas, kad liūtai valgo mėsą ir tai tėra natūralus gyvybės ciklas, nėra teisingas. Žmonės taip pat kartais sako, jog tai pateisinama, nes mes esame protingesni už kitas gyvybės formas. Tačiau jei iš formulės panaikintume šių laikų fermas ir ginklus, ar tikrai gebėtume žudyti gyvūnus? Tikriausiai ne. Pagalvokite, kaip toli nusigautumėte turėdami vos iltinius dantis. Kai kuriose kultūrose mėsa buvo svarbus maisto  ir išgyvenimo šaltinis, nes tuose regionuose buvo karšta ir neaugo augalai, todėl nekyla abejonių, kad mėsa padėjo išgyventi. Tačiau, ar mes privalome misti mėsa ir ji būtina mums gyvuoti? Tai svarbūs klausimai, kuriuos turime užduoti sau. 

   Abejingumas pasaulio neteisybei neprives prie gero. Jei kiekvienas būtume tikri ir atviri sau, greičiausiai pritartume idėjai, kad nė vienas gyvūnas neturėtų kentėti. Kuo skiriasi gyvūnai, kuriuos valgo žmogus ir laukiniai gyvūnai, kuriuos medžioja kiti? Gyvūnai, esantys laukinėje gamtoje, gyvena laisvai ir dažniausiai būna sumedžioti, nes yra ligoti arba seni. Jų gyvenimas nėra prislėgtas ar pilnas kančios, jų gyvenimas yra visiškai normalus ir natūralus. Žmonės masiškai augina gyvūnus ūkiuose tik dėl vienos priežasties - juos papjauti ir tiekti maisto prekių parduotuvėms. Milijardai gyvybių yra nužudoma tam, kad patenkintų didžiulę mėsos paklausą. Mes tikrai neturėtume suvartoti tiek mėsos, kiek jos valgome šiandien. 

   Tiesa ta, kad mes neturime prisidėti prie šios žiaurios neteisybės. Tai nereiškia, kad visi turėtume atsisakyti mėsos, pradžiai užtektų mažinti jos suvartojamą kiekį ir valgyti daugiau vaisių bei daržovių. Daugelis teigia, kad mums reikia mėsos, tačiau informacija šia tema nėra vieninga, tad sunku pasakyti, kaip yra iš tikrųjų. Aišku viena - mes neturėtume valgyti mėsos kiekvieną dieną. 

   Mes visi galime būti pokytis, kurio taip reikia gyvūnams, planetai ir mums patiems. Kaip Gandhi yra sakęs: 

   “Tautos didybė ir jos moralinis progresas gali būti vertinamas pagal tai, kaip ji elgiasi su gyvūnais.” 

   Mes, lyginant su praeitimi, patobulėjome, tačiau dar yra vietos, kur tobulėti. Dabar yra pats metas žengti žingsnį ir būti pokyčiu, kurį norime matyti pasaulyje. 

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2021 28 12 02:52

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   kEMlzpAX 2022 22 01 02:56

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai