°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Nužudomų gyvūnų skaičius maisto pramonėje mažėja, nes žmonės renkasi valgyti mažiau mėsos

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-06-13 08:00:00

      Ar jau atsisakėte mėsos? Ar stengiatės sumažinti suvartotų gyvulinės kilmės maisto produktų kiekį? Jei taip, tuomet tavo dėka 500 milijonų gyvybių buvo išsaugotos, o dėl didėjančio sąmoningumo šis skaičius tik augs.

      Žinoma, nebus taip, kad staiga visi pasaulio žmonės nustos valgyti mėsą, tačiau didėjantis sąmoningumas apie gyvūnų ūkius, apie  tradicinės mitybos ypatumus, apie didelį mėsos suvartojimo kiekį skatina žmones bent jau pagalvoti, ką valgo. Nors daugelis veganų teigs, kad žmogus turi pasirinkti, ar valgo mėsą arba išvis jos nevalgyti, o vienintelis būdas pakeisti esamą situaciją – atsisakyti mėsos visiškai. Akivaizdžiai matome skirtumą tarp žmonių, kurie jau yra susipažinę apie mėsos valgymo ypatumus ir tų, kurie nesirūpina tuo , ką valgo.

      Kam klijuoti etiketę ir varžyti save įvairiausiomis taisyklėmis, juk tai dažnai gali neatnešti pokyčių. Svarbu didinti žmonių sąmoningumą, kalbėti apie etiką, aplinkos taršą bei sveikatą, kurios keliauja išvien su tradicine mityba, akcentuoti gyvulinės kilmės produktų suvartoto kiekio svarbą tam, kad šių produktų kiekis parduotuvėse mažėtų. Teigiant, kad jūs esate teisus, o kažkas kitas neteisus dažniausiai neveikia ir nieko neišsprendžia.

      Mes suvartojame mažiau mėsos

      Suvartojamos mėsos kiekis nuo 2007 metų stabiliai mažėja. Pasak „The Humane Society of the United States“ statistikos, JAV suvartojamos mėsos kiekis vienam žmogui nukrito 10proc. Tais metais JAV išaugino ir nužudė apie 9,5 mlrd. gyvūnų maistui. Tuo tarpu 2014 metais šis skaičius sumažėjo iki 400 mln.

      Pasak Paul Shapiro, „The Humane Society of the United States“ vice prezidento, „tai reiškia, kad lyginant su 2007 metais, 2014 metais beveik pusė milijardo gyvūnų išvengė skerdyklų, nepaisant to, kad JAV populiacija padidėjo.“

      Ar esate pasirengę geroms naujienoms?

      Šis skaičius vis dar mažėja. Jei skerdžiamų ir maisto pramonėje naudojamų gyvulių skaičius ir toliau taip mažės, tai ateityje nė vienas gyvūnas nebekentės. Su gyvūnais, kurie naudojami maistui, galėtų būti elgiamasi pagarbiau: auginti etiškai, kad šie turėtų gyvenimą prieš patenkant at stalo. Nors to jokiu būdu negalima vadinti humanišku elgesiu.

      Ar tai dėl to, kad žmonės renkasi augalinę mitybą?

      Nebūtinai. Kadangi vis daugiau žmonių suvokia augalinės mitybos teikiamą naudą, jie priima kur kas etiškesnius ir sąmoningesnius sprendimus. Tai nereiškia, kad jie tuoj pat tampa veganais, tačiau žmonės renkasi valgyti mažiau mėsos. Tai rodo didėjantis veganiškų bei vegetariškų restoranų kiekis. Per paskutinį dešimtmetį žmonės pastebėjo, kad yra daug augalinės kilmės alternatyvų, pakeičiančių mėsą, ir nusprendė jiems suteikti šansą. Greičiausiai todėl, kad pasąmonėje jie supranta, kad yra laikas keistis. Daugybė sportininkų renkasi veganišką mitybą ir teigia, kad toks gyvenimo būdas padeda jiems pasikeisti geresnių rezultatų. Galbūt pastebėjote, tačiau gydytojai irgi renkasi tokį mitybos būdą.

      Laikai keičiasi

      Tai stiprus priminimas teigiantis, kad didėjantis sąmoningumas, gali ir keičia nusistovėjusią tvarką. Jei kas nors renkasi abejingumo poziciją, jie neprisidės prie pokyčio, tačiau gausybė informacijos internete trukdo užimti šią poziciją. Niekas nenori matyti, kaip kenčia gyvūnai. Kai mes suoksime, kokia galia slypi mūsų veiksmuose, priimsime etiškus sprendimus. Niekada nepamirškite, kad maži geri darbeliai, kuriuos atlieka milijonai, transformuos pasaulį. Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie geresnio rytojaus ir kurt pasaulį tokį, kuriame norėtų gyventi. Juk jei neprisidedame prie problemos sprendimo, mes esame problemos dalis. Pagalvokime, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume žalą? 

      Skaityti komentarus