°C
   2019 06 26 Trečiadienis

   Apple išmanieji laikrodžiai su biometrine apsauga?

   Nuotrauka: Apple nuotr.

   2019-01-05 20:00:00

   Nors iPhone bei kiti šiuolaikiniai išmanieji telefonai seniai naudoja biometrinės apsaugos funkcijas, kaip pirštų antspaudų ar veido formų skenavimas, išmaniųjų laikrodžių pasaulyje tokios technologijos, kolkas, niekas nepritaikė.

   Remiantis naujausiu Apple patentu, tai greitai pasikeis. Įmonė užpatentavo biometrinių sensorių naudojimą laikrodžio apačioje, kas leis nuskenuoti žmogaus odos raštą ir atskirti vieną vartotoją, nuo kito. Tik laikrodį užsidėjus jo tikrajam šeimininkui, šis atsirakintų. Kol kas neaišku, kokio tipo sensoriai bus naudojami. Spekuliuojama, jog tai gali būti infraraudonosios spinduliuotės, elektrinių laukų ar kiti jutikliai.

   Nauja technologija bus naudojama asmenų identifikavimui, taip užtikrinant, jog jų laikrodžiai nebūtų pavogti.

   Skenuojama bus ne tik oda, bet ir aplinkiniai elektriniai laukai bei kiti elementai. Infraraudonųjų spindulių jutikliu bus galima skenuoti žmogaus rankos plaukus, kas padės užtikrinti, jog tai yra būtent laikrodžio savininkas.

   Žinoma, šis naujasis patentas nėra šimtaprocentinis garantas, jog technologija bus pritaikyta Apple išmaniųjų laikrodžių linijoje. 

   Sklinda kalbos, jog įmonė šiuo metu dirba prie atnaujinto Apple Watch varianto ir šis bus parduodamas jau šių metų rugsėjį. Pats patentas buvo užpildytas 2018-ųjų metų kovą, o dabar buvo viešai patvirtintas JAV patentų biuro.

   Skaityti komentarus