°C
      2024 04 16 Antradienis

      Ar ateiviai pagaliau surado mus?

      Nuotrauka: Times nuotr.

      2019-01-19 21:00:00

      Havajiečių kalba paslaptingo tarpžvaigdžinio objekto (tai pirmas žinomas tarpžvaigždinis objektas, praskriejęs Saulės sistemą) pavadinimas 'Oumuamua reiškia "pirmasis pasiuntinys". Šis asteroidas atrastas 2017 m. spalio 19 d. amerikiečio Robert Weryk Pan-STARRS teleskopu Haleakala observatorijoje Havajuose.

      ʻOumuamua yra apie 230 m ilgio ir 35 m pločio, tamsiai raudonos spalvos, jam būdinga didelė elongacija ir rotacija, tad manoma, kad tai daug metalo turintis kūnas su dideliu tankiu. Nei asteroido kilmė, nei amžius nėra žinomi. Spėjama, kad šis objektas atskrido iš Vegos žvaigždės Lyros žvaigždyne.

       Harvardo universiteto astronomijos fakulteto dekanas Avi Loebas mano, kad šio asteroido keistumas kelia nemažai klausimų apie tai, kokia galėtų būtų jo kilmė.

      Profesorius A. Loebas iškėlė hipotezę, kad tai ateivių civilizacijos žvalgybinis laivas. 

      Žurnale Scientific American jis išdėstė, jo nuomone, keisčiausius faktus apie 'Oumuamua.

      Asteroidas - objektas, kokio Žemės mokslininkai dar nėra matę. Kai jis buvo atrastas, 'Oumuamua, galima sakyti, beveik beldėsi į mūsų planetos duris.

      Jei 'Oumuamua atsiskyrė nuo kokios nors žvaigždės, jis tai turėjo padaryti milžinišku greičiu.

      Tai didžiausio ilgio žinomas asteroidas.


      Spitzerio kosminis teleskopas neaptiko jokio infraraudonųjų bangų spinduliavimo, kurį skleistų 'Oumuamua, nors paprastas asteroidas jį turėtų skleisti.

      'Oumuamua trajektorija buvo ne tokia, kokia turėtų būti veikiama Saulės gravitacijos. Aplink asteroidą nepastebėta jokių anglies molekulių ar dulkių: iki šiol tokių asteroidų ar kometų stebėti mokslininkams neteko. 

      Visos šios ir dar kai kurios išvados leidžia manyti, teigia A. Loebas, kad tai dirbtinis objektas.

      Šaltinis: Newyorker.com

      Skaityti komentarus