°C
   2019 09 23 Pirmadienis

   Kaip smegenų bangos kuria ir formuoja realybę

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-04-14 08:00:00

   Pirmas žingsnis, norint tapti sąmoningesniais – identifikuoti smegenų bangas. Visos mūsų mintys, emocijos bei elgesys yra užkoduotas ryšiuose tarp neuronų. Įvairūs mediatoriai, esantys smegenyse, lemia mūsų nuotaiką, tačiau tai ne vienintelis jų komunikacijos būdas. Neuronai taip pat perduoda elektrinius impulsus, kurie yra siejami su smegenų bangų intensyvumu, o tai verta patyrinėti.  

   Mūsų smegenų bangos kontroliuoja gebėjimą susikaupti bei kitas svarbias funkcijas. Žinodami, kaip identifikuoti smegenų bangas, galėsime sąmoningai jas kontroliuoti.

   Jūsų smegenų aktyvumas yra išskirtinis, niekas kitas tokio neturi. Jis turi tam tikrą ritmą ir struktūrą – ji susideda iš Beta, Alfa, Teta ir Delta bangų, kurios keičia viena kitą, priklausomai nuo jūsų veiklos. Tam tikros programos gali sustiprinti tam tikrą dažnį arba jų kombinaciją tam, kad būtų pasiektas norimas rezultatas.

   Kaip mes suvokiame mus supantį pasaulį?

   Mokslas padidina gebėjimus vykdyti biologinę mūsų paskirtį bei suvokti mus supanti pasaulį. Mokslo ir dvasingumo susiliejimas yra, ko gero, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl taip įdomu gyventi šiais laikais.

   Žmonės medituoja, klausosi muzikos, šoka ar naudoja kitą meno rūšį tam, kad padidintų savo sąmoningumą. Vokiečių fiziologo bei psichiatro Hans Berger dėka mes turime prietaisą, vadinamą elektroencefalografu (EEG), kuris gal išmatuoti ir užrašyti elektrinį smegenų bangų aktyvumą.

   Milijonai smegenų neuronų sinapsių generuoja elektrinį impulsą, kuris sukuria tam tikrą dažnį. Dažnis (bangos ilgis) gali būti greitas arba lėtas, harmoningas arba disponuojantis, tačiau bet kokiu atveju tai ypač veikia mūsų sąmoningumą. Laimei, šios bangos gali būti išmatuojamos, o mes galime pasiekti norimą sąmoningumo lygį ir būti savo biologijos valdytojais, o ne tarnais.

   Biomuzikologija yra naudojusi EEG, kad parodytų, jog tam tikri išoriniai garsai gali keisti smegenų bangų dažnį. Ši idėja buvo panaudota žmogaus sveikatos būklei stebėti, binauraliems garsams kurti bei kitose šių laikų technologijose, tačiau ji kilo iš tų laikų, kai šamanai naudodavo būgnus.

   Muzika gali keisti sąmoningumo lygį, tad egzistuoja daug produktų, kurie sukurti tam, kad padėtų žmonėms pasiekti skirtingas smegenų būsenas.

   Akustinė ritmiška būgnų garsų simuliacija stimuliuoja klausą, o tai veikia smegenų elektrinį aktyvumą, nes priverčia smegenis rezonuoti su išoriniu stimulu.

   Pagrindinės smegenų bangos

   Alfa bangos susijusios su atsipalaidavimu, vaizduote ir vizualizacijomis. Šis bangų ciklas juda 7 -12 HZ dažniu. Jos taip pat yra siejamos su ramybe, saugumu ir yra puiki būsena, jei norite nusiraminti. Ji taip pat įsijungia, kai žmonės žiūri filmus ar televiziją. Yra manoma, jog tai padeda pasiekti gilesnius sąmoningumo sluoksnius bei Šumano bangų dažnį, kuris rezonuoja su Žemės elektromagnetiniu lauku. Ši būsena yra būtina, norint gyventi gerai.

   Beta bangos yra siejamos su koncentracija, susikaupimu, budrumu bei pažinimu. Ši smegenų būsena leidžia greičiau sujungti taškus ir rasti tinkamiausią sprendimo būdą ar idėją. Tai neatsiejama kūrybiškų projektų dalis ir taip pat puiki būsena sportuojant ar aktyviai leidžiant laiką, kai svarbu sutelkti dėmesį. Beta bangos yra tarp 13 ir 40 HZ.

   Teta bangos yra asocijuojamos su meditacija, intuicija, atmintimi ir pirmą kartą buvo pastebėtos, kai EEG buvo atliekama medituojantiems vienuoliams. Ši būsena yra paslaptinga ir nesuprantama, nes smegenų bangos sulėtėja iki tokio lygio, kurį pasiekiame miegodami. Ji sukelia vizijas, sapnus priminančius vaizdus, įkvėpimus ir prikelia mirusius atsiminimus.

   Delta bangos juda maždaug 0-4 HZ dažniu ir atsiranda tuomet, kai mes giliai įmingame. Ši būsena yra būtina, norint atgauti jėgas ir sveikti. Delta yra siejama su pasąmone, vieta, kurioje gimsta intuicija.

   Gama bangos yra labai greitos – virš 40 HZ. Jos atrastos visai neseniai, todėl apie šią smegenų būseną nėra žinoma daug. Atliktas tyrimas rodo, kad Gama bangos yra siejamos su aukšto lygio informacijos „virškinimu“, suvokimu. Galbūt mes evoliucionuojame, kad prisitaikytume prie sparčiai tobulėjančio pasaulio?

   Kurkime realybę, kurios trokštame

   Turbūt jau pastebėjote, jog kiekviena būsena yra svarbi mūsų gerovei. Tačiau mes nekeičiame vienos būsenos kita savo noru, kartasi net būname užstrigę kažkur tarp būsenų.

   Dar labai daug reikia išsiaiškinti ar patikslinti jau atrastus dalykus. Kai kurie tyrimai teigia, jog širdies dažnis veikia smegenų būseną, todėl mes galime veikti vienas kito dažnius.

   Mokslas, menas ir dvasingumas padės didinti  mūsų sąmoningumą ir panaudoti jį įvairiems iššūkiams spręsti. Šiais įrankiais mes galime imti vadžias į rankas ir kurti realybę, kurios trokštame. 

   Skaityti komentarus