°C
   2021 10 24 Sekmadienis

   ​Kinija dalinasi pirmosiomis roverio „Zhurong“ nuotraukomis iš Marso

   Nuotrauka: CGTN nuotr.

   2021-05-20 13:00:00

   Kinijos nacionalinė kosmoso administracija (CNSA) paskelbė nuotraukas, užfiksuotas Marso roverio „Zhurong”, kai prietaisas metu nusileido į raudonąją planetą. Tai pirmoji šalies vykdoma Marso tyrinėjimo ekspedicija. Kinija šią misiją pavadino „Tianwen-1“.

   Trečiadienį CNSA paviešino dvi „Zhurong“ padarytas nuotraukas, įrodančias sėkmingą roverio nusileidimą raudonojoje planetoje. Vaizduose matoma nusileidimo platforma, roverio išvažiavimo rampa, sparnas, antenos ir kitų mechanizmų išdėstymas.  Nuotraukoje užfiksuotas roverio pasiruošimas, prieš paliekant nusileidimo platformą ir pradedant savo misiją.


   Nuotraukose taip pat matosi, jog priešais esantis reljefas yra švarus. 

   Nuo vasario mėnesio „Zhurong“ skriejo aplink raudoną planetą erdvėlaivyje  „Tianwen-1“ ir pirmą kartą ant Marso paviršiaus nusileido gegužės 14 dieną. Erdvėlaivis „Tianwen-1“ fotografavo aplinką ir teikė informaciją, kad įvertintų, ar sąlygos nusileisti utopinėje planetoje yra saugios. „Zhurong”, pavadintas ugnies dievo garbei, nusileido tame pačiame milžiniškame baseine, kaip ir NASA „Viking 2“ nusileido 1976 metais.

   „Zhurong“ yra maždaug 1,8 metrų ilgio ir sveria 240 kilogramų, daug mažiau nei NASA „Curiosity” ir „Perseverance“ roveriai, Marso planetoje nusileidę vasarį.

   CNSA roveris yra gerai parengtas atlikti savo geologinę užduotį - jame įtaisytas fotoaparatų arsenalas, skvarbus radaras, meteorologinė stotis, magnetinio lauko detektorius, taip pat instrumentas uolienų ir kitų dalelių cheminei sudėčiai įvertinti.

   Skaityti komentarus