°C
   2019 06 26 Trečiadienis

   Ligoninė Kanadoje tapo pirmąja gydančia ligonius virtualios realybės pagalba

   Nuotrauka: Reuters nuotr.

   2018-09-03 19:00:00

   Kanados ligoninė tapo pirmąja, kuri gydo pacientus pasitelkus virtualią realybę. Ten dirbantys gydytojai pastebėjo, kad skausmingos procedūros metu pacientai jaučia 75 prc. mažiau skausmo, kai pabėga nuo tikrosios realybės.

   Graydon Cuthbertson, pacientas iš „Rockyview General" ligoninės, beveik prarado kojas dėl kompartmento sindromo. 47 metų amžiaus pacientas  po kelių blauzdikaulio raumenų operacijų perrišimų metu patyrė skausmą, varijuojantį nuo diskomforto iki nepakeliamo.

   Cuthbertson pastebėjo, kad naudojant VR technologiją jis sugebėjo pasprukti iš nemalonios ligoninės aplinkos ir atsidurti ramioje virtualioje stovyklavietėje prie ežero, gėrėtis priešistoriniu kraštovaizdžiu su dinozaurais arba ramiame vandenyną plaukioti su delfinais.

   „Tai Dievo dovana", - sakė jis. „Net ir skausmą  malšinantys vaistai negelbėjo, kai po operacijos man buvo tvarkoma žaizda, skausmas buvo nepakeliamas. Tačiau kitą kartą virtualios realybės pagalba aš skausmą išvėriau lengviau. Aš sutelkiau dėmesį į tai, ką matau ir girdžiu ir negalvojau apie skausmą. Pusantros valandos praėjo nepastebimai. Tai buvo nuostabu."

   „Rockyview" – pirmoji ligoninė Kanadoje, naudojanti VR technologiją tam, kad pacientai jaustų mažiau skausmo, pykinimo ir nerimo. Pasak pacientų, jų diskomfortas sumažėjo 75 prc., o bendra būklė pagerėjo 31 prc.

   Anonimas finansavo dviejų „Samsung Gear" ausinių įsigijimą, kurios, pasak ligoninės, galėtų paversti tų pacientų, kurie priklausomi nuo skausmą malšinančių vaistų ir raminamųjų, priežiūrai. Pacientai nepajautė jokių VR šalutinių poveikių, tad šis metodas gali būti naudojamas kaip papildomas gydymas siekiant sumažinti priklausomybę nuo narkotikų.

   „Jūs galite matyti greitą pasikeitimą pacientų kūno kalboje, kvėpavime. Jų visas kūnas atpalaiduoja ", - sakė žaizdų priežiūros fizioterapeutė Jaclyn Frank.

   „Jų kvėpavimas sulėtėja ir jūs galite pastebėti, kad jie kažkur kitur, o ne žaizdų perrišimo kambaryje, kur galima patirti daug skausmo",- pridūrė ji.

   Ši technologija dabar yra išbandoma ligoninės intensyvios terapijos ir širdies priežiūros skyriuose, o tyrimo rezultatai perduodami ligoninėms visoje šalyje.

   „Mes norime, jog ši technologija būtų visur, kur tai būtų naudinga", - sakė Scout Windsor, ligoninės vaizdo konferencijų specialistas.

   Nauja ir prieinamesnė VR technologija palengvino pacientų dalią. Neseniai Los Andželo ligoninė „Cedars-Sinai“ atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 100 pacientų ir nustatė, kad tie, kurie stebėjo raminančius vaizdo įrašus pasitelkiant virtualią realybę, jautė apie 24 proc. mažesnį skausmą. 

   Skaityti komentarus