°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Mokslininkas paaiškina, kaip orgazmai gali pakeisti sąmonės būseną

      Nuotrauka: collective-evolution nuotr.

      2018-12-16 10:00:00

      Kai kalbame apie seksą ir seksualinį malonumą, atrodo, kad visuomet galime išmokti kažko naujo. Seksas stulbina žmones, nes vis daugėja įrodymų, jog jis stiprina ryšį su savimi ir partneriu.  

      Noras užmegzti gilesnį ryšį skatina mus domėtis seksu ir kaip jis artina žmones.

      Tyrimas

      Neuromokslininkas Adamas Safronas paaiškina: „seksas yra malonių pojūčių ir emocinio ryšio šaltinis, be to, jis keičia sąmonės būseną.“  

      Straipsnyje Viktorija Klimaj ir Adamas Safronas stengiasi atskleisti orgazmų paslaptis. „Sąlygos, lemiančios orgazmą, yra ganėtinai sudėtingos, nes žmonių seksualinį elgesį lemia kultūra, abstraktūs tikslai ir dažnai ne reprodukciniai motyvai.“

      Jie užbaigė savo tyrimą su orgazmų ekspertų pagalba. A. Safronas sužinojo, jog ritminė stimuliacija keičia smegenų aktyvumą. Kai mes esame seksualiai sujaudinti, mūsų neuronai dirba kiek kitaip, todėl mes blokuojame viską, ką paprastai jaučiame, pavyzdžiui, garsus, jausmus ar kvapus ir susikoncentruojame į pojūčius.

      Tokio sąmoningumo lygio neįmanoma pasiekti kitais būdais. A. Safronas sukūrė modelį, kuris parodė, kaip seksualinė stimuliacija veikė smegenų bangas. Modelis atskleidė, kad mūsų neuronai gali pasiekti  transo būseną, jei yra stimuliuojamos tam tikros nervinės galūnėlės, tam tikru būdu, tam tikru greičiu.

      „Prieš šį tyrimą mes žinojome, kas veikia smegenis, kai yra pasiekiamas orgazmas taip pat žinojome apie hormonus ir neurocheminius faktorius, veikiančius ne žmonėse, tačiau mes nežinojome, kodėl seksas ir orgazmas sukelia tokius pojūčius“,- kalbėjo A. Safronas.

      Kodėl ritmas vaidina svarbų vaidmenį

      Tyrimas atskleidė, kad orgazmai, traukuliai, muzika ir šokiai užpildo smegenų jutiminius kanalus tam tikru ritmu. A. Safronas mano, jog seksualinė veikla yra labai panaši į muzika ir šokius, tad ritmo suvokimas galėtų būti vienas iš partnerio išsirinkimo kriterijų.

      Tai paskatino mokslininką iškelti hipotezę: „ritmiškas aktas yra pirminis mechanizmas, kuris sukelia orgazmą.“

      Šis ritmiškas stimuliavimas yra panašu į metodą, kurį propaguoja Nikolė Daedone iš „Orgazminės meditacijos“. Viskas yra gana paprasta: vienas partneris 15min turi švelniai stimuliuoti kito partnerio klitorių. Rezultatas yra labiau terapinis nei seksualinis. Stimuliacija aktyvuoja limbinę sistemą ir skatina oksitocino išsiskyrimą.

      Šis metodas skirtas tiems, kas nori pilnai pasiekti orgazmą. Tam reikia gyventi dabartyje ir atsikratyti spaudimo, kurį kelia visuomenė. Kai mes atsiduodame visatai, mes patenkame į pasaulį pilną galimybių. 

      Skaityti komentarus