°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   Naujoji ,,žmonių 3D kopijos" technologija - pavojus žinių patikimumui?

   Nuotrauka: S. Suwajanakorn nuotr.

   2018-09-11 21:00:00
   2018-09-11 21:00:00

   Kompiuterių mokslininkas S. Suwajanakorn paskutiniuoju metu dirba prie technologijos, kuri galės sukurti realiai atrodančius 3D žmonių modelius. 

   Viskas ko reikia šiai programai - keletas nuotraukų ir video klipų, iš kurių programa geba sukurti 3D modelius, kurie ne tik atrodo, bet ir elgiasi taip, kaip elgtųsi tikras žmogus.

   Naujoji technologija atvers daug durų - pavyzdžiui, leis jums naudojantis senomis nuotraukomis ir video įrašais tam, kad sugeneruotų jūsų mirusių giminaičių atvaizdus arba sukurtų motyvuojančią kalbą, kurią pasauliui pristatys ne kas kitas, o A. Einšteinas ar A. Smetona.

   ,,Šios technologijos kūrybinės galimybės ribojamos tik mūsų pačių vaizduotės ", -  teigė S. Suwajanakorn neseniai vykusiame TED pristatyme.

   Demonstruodamas naująją technologiją, mokslininkas paleido video įrašą, kuriame legendinę Geogre W. Bush kalbą pasakė įvairios žinomos asmenybės, kaip H. Clinton, B. Obama, T. Hanks ir D. Craig, ir visa tai - kompiuteriu sugeneruoti 3D modeliai, kurie atrodo kaip tikri žmonės.

   S. Suwajanakorn pristatyme teigia, jog ši kompiuterinė programa gali imituoti net ir smulkiausius žmogaus bendravimo manierizmus, kaip raukšles apie akis, susiraukimus ir kitas mikro-emocijas.

   S. Suwajanakorn teigia, jog technologijai pakliuvus į blogas rankas, internete galėtų pasklisti tūkstančiai žmones klaidinančių video klipų, iš pirmo žvilgsnio atrodančių kaip neginčijama tiesa. 

   Tai gali būti nauja ,,Fake News" era.

   ,,Aš kovoju prieš savo kūrinį, naudojame šūsnį moderatorių, kurie padeda susekti fabrikuotas nuotraukas ir video įrašus", - teigė jis.

   Vienas iš planuojamų įrankių - ,, Realybės gynėjas", naršyklės papildas, aptinkantis sufabrikuotą turinį.

   Vis dėlto, technologijos kūrėjas S. Suwajanakorn mano, jog jei mes naudosime šią programą pagal paskirtį, didžių žmonių įtaka pasauliui galės gyvuoti amžinai.

   Skaityti komentarus