°C
   2019 04 25 Ketvirtadienis

   Neturite apendikso? Jums pasisekė...

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-11-02 21:00:00
   2018-11-02 21:00:00

   Jei jums kadaise pašalino apendiksą... Jums, galbūt, pasisekė? Mokslininkai nustatė, jog apendikso pašalinimas sumažina susirgimų Parkinsono liga dažnį iki 25%.

   Van Andel tyrimų instituto mokslininkai, dirbandys Mičigane, išanalizavo 1,7 milijono švedų duomenis ir nustatė, jog bendrojoje populiacijoje, žmonės su pašalintu apendiksu, Parkinsono liga serga 19,3% rečiau. Žmonėms, gyvenantiems kaimo regionuose, skirtumas dar didesnis: net 25%.

   ,,Mūsų tyrimo rezultatai rodo, jog apendiksas - tai galima Parkinsono ligos pradžios vieta. Šios naujos žinios padės mums ieškant novatoriškų gydymo metodų, užkertant kelią šiai ligai jai prasidedant virškinamajame trakte" teigė tyrimo vadovė Dr Viviane Labrie.

   ,,Apendiksas pagarsėjęs, kaip nereikalinga organizmo dalis, bet tokių dalių pas mus nėra. Jis labai svarbus mūsų imuninei sistemai, kaip gerųjų bakterijų prieglobstis ir kaip parodė dabartinis tyrimas - Parkinsono ligos vystymuisi.

   Parkinsono liga - tai nepagydoma neurodegeneracinė liga, kurios pagrindiniai simptomai - tremoras, pusiausvyros bei virškinimo problemos. Ši liga dažnesnė tarp kaimuose gyvenančių žmonių.

   Toksiniai baltymai, vadinami alfa sinukleinais, kaupiasi smegenyse ir žudo nervines ląsteles. Šie baltymai taip pat randami ir apendikse. Manoma, jog šie baltymai per nervą klajoklį gali keliauti iš apendikso į tiesiai į smegenis.

   Tyrėjai taip pat nustatė, jog žmonėms, kurie susirgo Parkinsono liga po apendikso pašalinimo, simptomai pasirodė vidutiniškai 3,6 metais vėliau.

   Šis tyrimas dar sustiprina teoriją, jog smegenų gerbūvis tiesiogiai priklauso nuo virškinamojo trakto būklės.


   Skaityti komentarus