°C
   2019 02 15 Penktadienis

   Virtuali realybė gali keisti žmogaus mąstymą, pasirinkimus ar IQ

   Nuotrauka: Sergei Garpon

   2018-07-12 07:00:00
   2018-07-12 07:00:00

   Naujas tyrimas parodė, kad žmonės, įsikūniję į Albertą Einšteiną virtualios realybės žaidime, pajuto pokyčius mąstyme ir pasirinkimuose, o kai kurie net pasiekė aukštesnį IQ.

   „Virtuali realybė gali sukurti iliuziją, kad virtualus kūnas pakeitė jūsų tikrąjį kūną. Tai yra vadinama virtualus įsikūnijimas“, - pasakoja Barselonos universiteto profesorius Mel Slater. „Pasinėrę į virtualią aplinką, dalyviai gali matyti naujo kūno atspindį veidrodyje, kuris kartoja kiekvieną jų judesį. Tai sukuria galingą iliuziją, kad virtualus kūnas yra žaidėjo tikrasis kūnas.“

   Ankstesnis M. Slater ir jo kolegų tyrimas parodė, kad virtualus įsikūnijimas gali pakeisti požiūrį ar elgesį. Tyrimas taip pat atrado, jog dalyviai, kurie savimi pasitiki mažiau, įsikūniję į genijaus kūną, surinkdavo daugiau balų IQ testuose. Mokslininkai nekantravo šį virtualų eksperimentą perkelti į kitą lygmenį ir spėliojo, ar potyriai galėtų pakeisti kognityvinius gebėjimus.     

        

   „Jei mes kam nors duotume žinomo asmens kūną, kuris asocijuojamas su neįtikėtinu protu, pavyzdžiui, Alberto Einšteino, ar jie geriau atliktų kognityvines užduotis negu tie, kuriems duotas normalus kūnas?“ – M. Slater dalijosi naujo tyrimo idėjomis.

   Apie 30 jaunų vyrų dalyvavo eksperimente. Prieš pasinerdami į virtualios realybės pasaulį jie atliko tris testus, kurie patikrino jų kognityvinius gebėjimus, pasitikėjimo savimi lygmenį ir palankumą seniems žmonėms. Po to dalyviai apsivilko kombinezoną ir užsidėjo virtualios realybės įrangą tam, kad persikūnytų į Einšteiną.

   Tyrimas nustatė, kad žmonės, kurie savimi pasitikėjo mažiau, pasirodė geriau vėlesniuose kognityvinių gebėjimų egzaminuose, be to visų dalyvių palankumas senyvo amžiaus žmonėms – sumažėjo.  

   Mokslininkai tikisi, kad tyrimo rezultatai bus naudojami studentų, ypač tų, kurie nepasitiki savimi. Jie mano, kad tokie studentai galėtų pasiekti daug, jei pakeistų mąstymą apie save.

   Skaityti komentarus