°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Alecas Baldwinas: „širdis plyšta“ dėl įvykio filmavimo aikštelėje

   Nuotrauka: Republic World nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2021-10-23 09:00:00

   Holivudo žvaigždė Alecas Baldwinas (Alekas Boldvinas), netyčia nušovęs operatorę filmavimo aikštelėje, penktadienį sakė, kad „jo širdis plyšta“ dėl šios nelaimės.

   Aktorius, kuris ketvirtadienį per vieno vesterno filmavimą Naujojoje Meksikoje nušovė operatorę Halyna Hutchins (Halyną Hačins), sakė visapusiškai bendradarbiaujantis su tyrimą atliekančia policija.

   „Nėra žodžių, kurie galėtų išsakyti mano šoką ir liūdesį dėl šios tragiškos nelaimės, atėmusios gyvybę Halynai Hutchins, žmonai, motinai ir labai mūsų vertintai kolegei“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

   „Mano širdis plyšta dėl jos vyro, jų sūnaus ir visų, kurie pažinojo ir mylėjo Halyną“, – pridūrė jis.

   „Visi aktoriai ir filmavimo grupė visiškai priblokšti šiandienos tragedijos; nuoširdžiausiai užjaučiame Halynos šeimą ir artimuosius, – sakoma vesterno „Rastas“ (Rust), kuriame A. Baldwinas atlieka pagrindinį vaidmenį, komandos pareiškime. – Sustabdėme filmą neapibrėžtam laikui ir visiškai bendradarbiaujame su Santa Fė policijos departamento tyrėjais.“

   Kino operatorė Halyna Hutchins (Halyna Hačins) ir režisierius Joelis Souza (Džoelis Soza) „buvo pašauti, Alecui Baldwinui iššovus iš rekvizito šaunamojo ginklo“, sakoma Santa Fė šerifo biuro pranešime.

   Sužeista 42 metų moteris buvo sraigtasparniu nugabenta į ligoninę, bet vėliau mirė, nurodė teisėsauga. J. Souza buvo greitosios pagalbos automobiliu išvežtas į kitą ligoninę; jam suteikta skubioji pagalba.

   Vėliau J. Souza buvo paleistas iš ligoninės, tviteryje pranešė „Rasto“ aktorė Frances Fisher (Fransis Fišer), cituodama iš jo gautą žinutę.

   „Poną Baldwiną apklausė detektyvai“, – naujienų agentūrai AFP sakė Santa Fė šerifo atstovas Juanas Riosas (Chuanas Riosas).

   „Jis pateikė parodymus ir atsakė į jų klausimus. Jis atvyko savanoriškai, o pasibaigus apklausoms išėjo iš pastato. Jokie kaltinimai nepateikti, niekas neareštuotas“, – sakė atstovas.

   J. Riosas sakė „The New York Times“, kad šaudymas įvyko viduryje scenos, kuri buvo repetuojama ar filmuojama.

   Vietos laikraštis „Santa Fe New Mexican“ paskelbė nuotraukų, kuriose A. Baldwinas atrodo susisielojęs. Skelbiama, kad nuotraukos po tragedijos buvo padarytos šerifo biuro automobilių stovėjimo vietoje.

   Pasak laikraščio, jo reporteris matė aktorių verkiantį po tyrėjų apklausos.

   A. Baldwino atstovas žurnalui „People“ ketvirtadienį sakė, kad „šiandien Naujojoje Meksikoje „Rasto“ filmavimo aikštelėje įvyko nelaimė, susijusi su nesėkmingai iššovusiu rekvizito ginklu su tuščiais šoviniais“.

   Kylanti žvaigždė

   Los Andžele gyvenusi H. Hutchins 2019 metais buvo išrinkta kaip viena iš Amerikos kinematografijos kylančių žvaigždžių, rašoma jos interneto svetainėje.

   Jame nurodoma, kad iš Ukrainos kilusi H. Hutchins augo vienoje sovietų karinėje bazėje prie poliaračio.

   Johno Lindley (Džono Lindlio) ir Rebeccos Rhine (Rebekos Rain) iš Tarptautinės kinematografininkų gildijos (ICG) bendrame pareiškime sakoma, kad naujienos apie H. Hutchins žūtį yra „sukrečiančios“.

   „Detalės šiuo metu neaiškios, bet stengiamės sužinoti daugiau ir remiame nuodugnų šio tragiško įvykio ištyrimą. Tai baisi netektis, gedime savo Gildijos šeimos nario“, – sakoma žurnalo „Variety“ paskelbtame pareiškime.

   Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka nurodė, kad žuvusi operatorė turėjo šios šalies pilietybę.

   „Ukrainos užsienio reikalų ministerija gavo patvirtinimą, kad Halyna Hutchins, žuvusi per filmavimą JAV, turėjo Ukrainos pilietybę. Ukrainos generalinis konsulatas San Fransiske aiškinasi aplinkybes ir bendradarbiauja su amerikiečių teisėsaugininkais atliekant tyrimą“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė atstovas.

   Pasak O. Nikolenkos, diplomatiniai darbuotojai taip pat bando susisiekti su žuvusiosios artimaisiais, kad suteiktų jiems konsulinę ir teisinę pagalbą.

   Nebe pirmas toks incidentas

   Incidentas įvyko Bonanza Kriko rančoje netoli Santa Fė, kur neretai sukami Holivudo filmai.

   Filmavimo aikštelėse paprastai laikomasi griežtų taisyklių dėl rekvizito ginklų naudojimo, bet per daugelį metų yra įvykęs ne vienas su jais susijęs incidentas.

   Bene žinomiausias iš jų įvyko 1993 metais, kai Brandonas Lee (Brandonas Li), legendinio Rytų kovų menų filmų žvaigždės Bruce'o Lee (Briuso Li) sūnus, žuvo kuriant filmą „Varnas“ (The Crow). Tąsyk irgi buvo iššauta iš ginklo, turėjusio šaudyti tuščiais šoviniais.

   Brandono sesuo Shannon Lee (Šanon Li) tviteryje pakomentavo naujausią tragišką incidentą.

   „Iš visos širdies užjaučiame Halynos Hutchins šeimą ir Joelį Souzą, visus, susijusius su incidentu... Niekas niekada neturėtų žūti nuo ginklo filmavimo aikštelėje“, – parašė ji oficialiame Brandono Lee tviterio puslapyje.

   A. Baldwinas yra naujosios juostos vienas iš prodiuserių. Jis vaidina XIX amžiaus banditą Harlandą Rastą, sprunkantį nuo persekiotojų su savo vaikaičiu, kuris buvo nuteistas myriop už žmogžudystę.

   63 metų aktorius anksčiau ketvirtadienį paskelbė per „Instagram“ nuotrauką, kurioje jis matomas veikiausiai filmavimo aikštelėje, vilkintis senovinį kostiumą, įskaitant netikru krauju išteptus marškinius.

   „Atgal asmeniškai į darbą. Po galais... tai varginama“, – A. Baldwinas parašė prie nuotraukos, paskelbtos likus kelioms valandoms iki incidento.

   A. Baldwinas televizijos ir kino projektuose dirba nuo 9-ojo dešimtmečio.

   Jis yra suvaidinęs virtinėje didelio populiarumo sulaukusių filmų, pavyzdžiui, „Raudonojo Spalio medžioklė“ (The Hunt for Red October) ir dviejose „Neįmanomos misijos“ (Mission: Impossible) dalyse. Be to, A. Baldwinas yra įgarsinęs animacinių personažų.

   Jis pritraukė naujų gerbėjų ilgai vaidindamas prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) televizijos laidoje „Saturday Night Live“. Šis jo darbas erzino buvusį lyderį, bet atnešė A. Baldwinui „Primetime Emmy“ apdovanojimą.

   Skaityti komentarus