°C
   2019 05 24 Penktadienis

   Didėjanti 38 tūkst. dolerių per sekundę JAV nacionalinė skola tuoj pasieks 21,5 trln. sumą

   Nuotrauka: Business Today nuotr.

   2018-10-11 07:00:00

   Paskutiniai JAV iždo departamento duomenys rodo, kad Amerikos bendroji nacionalinė skola išaugo nuo 1,2 trilijonų JAV dolerių iki 21,52 trilijonų (rugsėjo 28 d., paskutinės 2018 metų fiskalinių metų dienos duomenys).

   Per šį laikotarpį JAV nacionalinė skola padidėjo 6,3 prc. ir šiuo metu sudaro 105,4 prc.  šalies bendrojo vidaus produkto.  

   Pasak iždo departamento fiskalinės tarnybos biuro, nacionalinė skola 2017-ųjų fiskalinių metų pabaigoje buvo įvertinta 20,25 trilijonų suma. Toks deficitas yra federalinių išmokų, kurios atsirado rugpjūtį, o ne rugsėjį, pasekmė.     

   „Kurioje vietoje slenkstis yra per didelis, mes nežinome. Bet toks skolos didėjimas – didelė problema. Ir mūsų ekonomika yra venintelė, kuri laikosi ant nepastovaus kurso“,-  kalbėjo ekonomistas Džeisonas Furmanas.  

   „Mūsų ekonomika yra vienintelė, kurios skola greičiausiai padidės kaip BVP dalis per ateinančiu 5 metus. Visos kitos pažangios ekonomikos griūna“,- pridėjo jis.  

   Biudžeto deficitą rugpjūtį sudarė 214 mlrd. JAV dolerių, o tai yra dvigubai daugiau nei  buvo prieš metus.

   Kongreso biudžeto biuras spėja, jog deficitas išaugs iki 895 mlrd. JAV dolerių 2018 fiksaliniais metais. Yra manoma, kad per kelis metus JAV stengsis išsimokėti nacionalines skolas ir skirs mažiau dėmesio kariuomenei bei medicininei priežiūrai.

   „Jau dešimti metai, kai mūsų ekonomika plečiasi, o skola tik auga. Tai yra nedažna ir labai neatsakinga. Nebent kongresas iš pagrindų pakeistų savo kryptį, kitu atveju mūsų laukia Graikijos likimas“,- sakė Krisas Edvadsas, mokesčių politikos tyrymų vadovas Kato institute.

   Jis paaiškino: „didėjanti skola gali iššaukti krizę, kur palūkanų normos pasiektų aukštumas, o valdžia imtųsi drastiškų veiksmų, galbūt nebeteiktų socialinių garantijų ar kitų išmokų arba dramatiškai padidintų mokesčius, o tai pakenktų ekonomikai.“   

   Skaityti komentarus