°C
   2019 08 22 Ketvirtadienis

   Emmanuelis Macronas uždegė žalią šviesą smurtui prieš „geltonąsias liemenes“

   Nuotrauka: NBC news nuotr.

   2019-02-11 08:00:00

   Vienas iš svarbiausių Prancūzijos visuomenės intelektualų paskelbė 4,000 žodžių tekstą, atskleidžiantį slaptą susitarimą tarp „žiauriojo“ Emmanuelio Macrono ir populiariosios žiniasklaidos tam, kad visiems laikams sustabdytų „geltonųjų liemenių“ judėjimą. Būdas, kurį jie pasirinko – kaltinti protestuotojus smurtavimu.

   „Emmanuelis Macronas pasirinko sutrikdyti tvarką bei slopinti viešuosius protestus“,- rašė Michel Onfray savo tinklaraštyje, bandydamas pateikti galutinę protestų, kurie Prancūzijoje prasidėjo dar lapkritį, ataskaitą.

   Prezidentas tyčia nusprendė nedrausti smurto tarp protestuotojų ir uždegė žalią šviesą valdžios institucijoms. Kaip šalies vadovas, jis neša atsakomybę už represinių priemonių pasirinkimą, tad kiekvienas sužeidimas krenta ant jo pečių.  

   Onfray pavardė Prancūzijoje yra palčiai žinoma, nes ji puikuojasi ant daugiau nei 100 knygų, kurių temos varijuoja nuo filosofijos iki religijos ar politikos, daugelis jų yra tapę bestseleriais. Jis taip pat yra nemokamo universiteto Kane įkūrėjas, kurį iš dalies finansuoja lėšos, gautos iš jo publikacijų. Jis yra vienas iš labiausiai gerbiamų figūrų, kuris stengiasi pateikti faktus apie vykstančią krizę.


   M. Onfray rašo, kad protestas prasidėjo ne dėl „valstiečių nusiteikimo prieš dešiniuosius“, kurie panoro įvesti anglies mokestį – nors taip skelbė laikraščiai – o buvo paprastų prancūzų, sakančių, jog „Mes negalime susimokėti!” žodžių pasekmė.  

   Vietoje to, kad išklausytų savo žmonių balsą, E. Macronas nusprendė paaštrinti konfliktą „ir gauti iš to daugiau naudos sau bei paklusti „Mastrichto stovyklos“ interesams [pro-ES įstaiga].“

   Simboliniai antausiai

   Filosofas, kuris anksčiau buvo siejamas su leftistiniu judėjimu, aprašo šešis „simbolinius antausius“, kuriuos prezidentas pateikė protestuotojams, neskaitant fizinio smurto, kurį jie patyrė demonstracijų metu.

   Tai apima kaltinimus, kad protestuojanti minia yra homofobai, rasistai ir antisemitai, įžeidimus, jog „ne visi prancūzai žino, ką reiškia sunkus darbas“ ir kad kai kurie mažai uždirbantys darbininkai yra „per daug atsipalaidavę“. Iš esmės, prezidento pažadas surengti didelius debatus tik parodė, jog ypatingų pokyčių nebus („Reforma nėra nemokamas baras!“ Įspėjo E. Macronas) ir degalų mokestis bus tik atidėtas, o ne visiškai pašalintas.


   Kiekviename žingsnyje jį rėmė žiniasklaida, nepriklausomai nuo jos politinių pažiūrų.

   „Taip, geltonosios liemenės yra vaizduojamos tarsi žvėrys, o žiniasklaida meistriškai panaudoja visas nuotraukas ir žodžius tam, kad įrodytų tokius teiginius ir pakartoja prezidento rūmų naudojamus aprašymus“,- rašė M. Onfray.

   Despotizmo mozaika

   M. Onfray įvardija problemos šaknis, kurios tūno „liberalioje Mastrichto valstybėje“, įkurtoje 1992 metais kartu su Europos Sąjungos įkūrimu ir kurios aukštinimui E. Macronas paskyrė visą savo gyvenimą.

   „Tai tvarka, kuri yra stipri prieš silpnuosius, tai galime matyti gatvėse, ir silpna prieš stipriuosius, kaip matyti iš turto mokesčio panaikinimo bei nesėkmingo bandymo pašalinti mokesčius“,- rašo 60-metis M. Onfray.

   „Macronas bando paaiškinti, kad Europoje yra per mažai liberalų, kai tuo tarpu geltonosios liemenės skelbia priešingai – Europoje ne per daug Europos, bet per daug liberalizmo.“

   Mastrichto valstybė yra „žiauri tiems, kas velka globalizacijos naštą“ ir „paprasčiausiai paskelbia apie skurdą, tokie žmonės yra ideologiškai kriminalizuojami.“

   Tai, kas vyksta dabar, galime pavadinti „despotizmo mozaika“, nes valdančiosios klasės bando išsaugoti privalumus, kuriuos sukaupė per praėjusius dešimtmečius.

   „Kai turtingieji įvardija neturtinguosius vardais, tuomet kartojasi praeities įvykiai ir darbininkų klasės yra vadinamos pavojingomis. Šią dainelę dainuoja visos buržuazinės įstaigos, kai jos bijo“,- rašo M. Onfray.  

   Skaityti komentarus