°C
      2024 03 29 Penktadienis

      ES neįtrauks A. Lukašenkos į juodąjį sąrašą - Vokietija, Prancūzija ir Italija atmetė griežtus Lenkijos ir Baltijos šalių siūlymus dėl Baltarusijos

      Nuotrauka: New Europe nuotr.

      2020-09-05 17:00:00

      Europa garsėja savo politiniais nesutarimais, o pastaruoju metu atsirado dar vienas.  Europos Sąjungoje išsiskyrė „pagrindinių” ir periferinių valstybių nuomonės. Panašu, jog pastarosios valstybės - JK, Lenkija ir trys Baltijos šalys - yra pavaldžios JAV užsienio politikai. 

      Remiantis pagrindiniu Vokietijos žiniasklaidos atstovu „Die Welt“, trys galingiausi Sąjungos nariai susivienijo siekdami panaikinti griežtus siūlymus dėl Baltarusijos, kuriuos pastūmėjo Varšuva ir Baltijos šalių sostinės. Berlynas, Paryžius ir Roma atsisakė sankcionuoti išrinktą Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką dėl praėjusio mėnesio kontraversiškų rinkimų. Vokietija, Prancūzija ir Italija pareiškė, kad „nepaisant aplinkybių, ryšiai su A. Lukašenka turėtų likti atviri“, nes, jų nuomone, jo įtraukimas į juodąjį sąrašą visiškai sustabdytų dialogą su Minsku, aiškino „Die Welt“.

      Konservatyvusis dienraštis, kuris gana ironiškai buvo įkurtas kaip britų okupacinių pajėgų propagandos įrankis dar 1940-aisiais, teigė, kad rytų europiečiai reikalavo taikyti sankcijas Baltarusijos lyderiui. Galbūt neatsitiktinai, Vašingtonas taip pat atvirai ragina nuversti prezidentą A. Lukašenką. 

      Ketvirtadienį JAV užsienio politikos platformoje paskelbtame interviu, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos atstovas Jamesas Gilmoras reikalavo, kad A. Lukašenkai būtų liepta atsistatydinti. „Tai, ką dabar turime [padaryti], yra bandyti įtikinti A. Lukašenką, kad tokiomis aplinkybėmis jis negali eiti šalies prezidento pareigų. Jis mano, kad apgaulingi rinkimai, po kurių žiauriai slopinama tauta, yra toleruotina“, - kalbėjo J. Gilmoras.

      Rugpjūčio viduryje tapo žinoma, kad po protesto mitingų Baltarusijoje ES svarstė 15–20 Baltarusijos valdžios atstovų, kuriems bus draudžiama patekti į ES teritoriją ir turėti prieigą prie jos bankų sistemos. ES sankcijos Baltarusijai dėl žmogaus teisių pažeidimų galiojo nuo 2004 iki 2016 m., o šis juodasis sąrašas nuolat keitėsi, kartais jame buvo įtraukta net iki 130 asmenų.

      Rugpjūčio 27–28 dienomis Berlyne vyko neoficialus ES narių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame vadovai priėmė sprendimą kuo greičiau sudaryti Baltarusijai taikomų sankcijų sąrašą.

      Skaityti komentarus

      Ir ką gi ? 2020 07 09 03:18

      Puiki mums pamoka : valdžia planuoja, o Dievai juokiasi.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai